Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

До уваги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

31.07.2020
До уваги громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Як інформують управління соціального захисту населення Корольовського та Богунського районів департаменту соціальної політики Житомирської міської ради згідно чинного законодавства особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, мають право на забезпечення санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок та право вільного вибору закладу за профілем захворювання або на компенсацію замість путівки.

Так по місту Житомиру на обліку перебуває 491 особа, яка виявила бажання отримати в 2020 році послуги з санаторно-курортного лікування. Однак доведені кошторисні призначення дають можливість на проведення оздоровлення менше  50% осіб.

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2020 № 339 № «Про встановлення розміру грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам і закладам оздоровлення та відпочинку у 2020 році» встановлено наступні розміри грошової допомоги для компенсації вартості путівок:

- для 1-ої категорії -7700,00 грн.;

- для дітей з інвалідністю в супроводі одного з батьків 15300,00 грн.;

- для осіб, віднесених до категорії 1, із захворюванням нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - 23420,00 грн.

В поточному році з метою протидії поширення коронавірусної хвороби (COVID-19) надання послуг з санаторно-курортного лікування розпочалося лише з середини липня. Тому на даний час в санаторних закладах перебуває всього 46 осіб. На адресу управлінь із санаторіїв надійшло 160 гарантійних листів про згоду надати послуги з санаторно-курортного лікування та подальшого заключення трьохсторонніх договорів на проведення санаторно-курортного лікування за персональним вибором кожної особи періоду оздоровлення та санаторного закладу.

Управліннями соціального захисту населення Корольовського та Богунського районів здійснюється виплата грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. За 2020 рік проведено нарахування та виплату зазначеної вище компенсації 47 особам.

Розмір відшкодування становить 573,00 грн.

 Для постановки на облік на отримання путівки в 2021 році або компенсації замість путівки зазначеній категорії громадян необхідно звернутися до районних управлінь соціального захисту населення департаменту соціальної політики Житомирської міської ради до 15 жовтня поточного року з необхідним пакетом документів:

  •  паспорт;
  •  посвідчення постраждалої особи 1-ї категорії;
  •  медична довідка форми 070/О;
  •  реєстраційний номер облікової картки платника податків.

 За довідками звертатися:

  •  управління соціального захисту населення Корольовського району: м. Житомир, пл. Польова, буд. 8, кабінет 318, тел. (097) 6650168,  ел. адреса: chorkorzt@ukr.net;
  •  управління соціального захисту населення Богунського району: м. Житомир, вул. Перемоги, буд. 55, кабінет 217, тел. 42-50-10, (063) 25 46 518.