Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

«Для розвитку міського електротранспорту необхідні кадри», - Дмитро Ткачук

08.08.2017
«Для розвитку міського електротранспорту необхідні кадри», - Дмитро Ткачук

Щодня на вулиці Житомира виїздить 92 тролейбуси, забезпечуючи транспортне сполучення між різними мікрорайонами. В останні роки комунальне підприємство «ЖТТУ» не тільки оновлює транспортний парк, а й розширює маршрутну мережу, добудовуючи нові тролейбусні лінії.  Але, щоб запускати нові маршрути, необхідно мати фахівців, які на цих маршрутах будуть працювати.

 Нові кадри, за словами заступника міського голови Дмитра Ткачука,  життєво необхідна умова для ефективної роботи підприємства. Особливо, якщо місто планує купувати новий електротранспорт і націлене на розвиток маршрутної мережі та транспортної сфери загалом. 

«Якщо в 2014 році у годину пік виїжджало 70 тролейбусів, то кількості працівників було достатньо. Зараз у годину пік виїжджає 92 тролейбуси і, відповідно, водіїв не вистачає. Аби тролейбуси їздили довше, повинна бути забезпечена зміна. Водій, який виїжджає о 5-й ранку, відпрацьовує десять робочих годин, їде в депо, а на це місце іншого водія просто немає. Ми розуміємо, що дуже велика кількість людей їде до Києва, інших міст тому, що за місяць там можна заробити набагато більше. Аби повернути кваліфікований персонал до Житомира та залучити до роботи молодих спеціалістів КП «Трамвайно-тролейбусне управління» запрошує охочих отримати спеціальність водія тролейбуса та роботу на підприємстві на навчання», - каже Дмитро Ткачук.

На базі  комунального підприємства проводяться курси з підготовки водіїв тролейбуса. Початок навчання у вересні. Навчання триває 5 місяців. Для студентів воно безкоштовне. Курс включає як теоретичні, так і практичні заняття (3,5 місяці), а також стажування (1,5 місяці). Протягом навчання студент, якщо його направлено Центром зайнятості, отримує виплати по безробіттю, а після успішної здачі іспитів його гарантовано працевлаштують. Працівники КП «ТТУ»  забезпечуються повним соціальним пакетом.

«У квітні відбулось планове зростання заробітної плати на «ТТУ». Заробітна плата водія тролейбуса – до 8 тисяч гривень. Затримок по виплаті наразі немає, - додає заступник міського голови.- Найближчим часом виконком переглядатиме рішення про вартість проїзду в електротранспорті. Кошти отримані підприємством  внаслідок зміни ціни на проїзд  ми плануємо цільово направити саме на підвищення зарплати водіям, тим самиммотивуючи більше людей йти навчатись на цю професію та повертатись на підприємство тих, хто працює в інших містах».

Охочі навчатись на курсах можуть звернутися у відділ кадрів КП «ЖТТУ» за телефоном 33-19-28.