Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Шлях довжиною в сторіччя... Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка» вже сто років оберігає людські життя та здоров’я

10.11.2020
Шлях довжиною в сторіччя... Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка» вже сто років оберігає людські життя та здоров’я

Сторічний ювілей нещодавно відсвяткувала Лікарня №2, яка носить ім'я  заслуженого лікаря України, депутата міської ради двох скликань, Почесного громадянина нашого міста  Віктора Павлусенка.

Перших пацієнтів медичний заклад прийняв ще в роки громадянської війни, а це – розруха, голод, тривоги… Тоді допомогу хворим надавало всього декілька медиків.

Про значну подію в житті міста, коли «28 жовтня 1920 року вийшов наказ охорони здоров’я України  щодо відкриття II Житомирської міської лікарні зі стаціонаром на 150 ліжок і лікарською амбулаторією-поліклінікою….»,- пише Надія Бучко в книзі  «У світлі століття. Історія Богунської лікарні №2 міста Житомира».  Книга про сторічну історію медичного закладу вийшла до його ювілею.

Архівні документи свідчать, що заклад працював тоді в складних умовах, і терапевтичне, хірургічне та інфекційне відділення були розташовані в старих приміщеннях барачного типу,  й працювало в них всього 12 осіб...

Сьогодні лікарня  - багатопрофільна медична установа з сучасними обладнанням та потужним кадровим потенціалом, про що свідчить велика кількість нагород і почесних грамот.  В стінах закладу працює 824 особи, з них 156 - лікарів, 383 - працівників середнього медичного  персоналу та 285 - іншого обслуговуючого.

Міський голова Сергій Сухомлин називає лікарню "одним з найавторитетніших лікувальних закладів, відзначаючи високий професіоналізм  та високоорганізованість його  досвідченого колективу". 

Віктора Павлусенка, який більше 20 років присвятив  закладу, працівники лікарні  згадують з особливою теплотою  та  вдячністю за професійний досвід, знання та  гарні  людські якості.  Невтомний  керівник, беззаперечно, заслужив авторитет і повагу серед населення міста, області та за її межами, адже  увесь свій життєвий досвід віддав  для розв'язання найскладніших  питань охорони здоров'я України.

Наразі в лікарні більшість відділень перепрофілювали в інфекційні, де  надають допомогу хворим на COVID-19. Турбота про життя і здоров'я людини  - це благородна  праця, і колектив  лікарні  докладає багато зусиль для відновлення здоров'я та збереження життя кожної людини.