Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі планують встановити ще додаткових 150 відеокамер в межах програми "Безпечне місто"

23.12.2020
У Житомирі   планують встановити  ще додаткових  150 відеокамер в межах програми

135 камер відеоспостереження на сьогодні працюють у Житомирі. Дві треті з них в автоматизованому режимі передають зображення до Ситуаційного центру Головного управління Нацполіції в області. Уся система відеоспостереження зафіксована на інтерактивній карті Житомира, що дозволяє у режимі реального часу отримувати інформацію про події та правопорушення, а значить - оперативно реагувати.

«В складний час для України кількість злочинів може зростати, і така система надає можливість для людей  отримати додатковий захист», - зазначив  міський голова Сергій Сухомлин на спільній пресконференції представників міської та обласної влади, керівництва Головного управління Нацполіції в області та директора КП «Міський інформаційний центр».

«Встановлені засоби візуального спостереження (окремі з них) дозволяють розпізнавати номерні знаки та обличчя людей, ідентифікувати рухомі об’єкти, їх переміщення за певний проміжок часу, проводити аналітичні дослідження», - зазначають у  Головному управлінні Нацполіції.

Така система є  вагомою допомогою поліцейським у розкритті правопорушень. Зазначено, що лише у Житомирі у близько 500 випадках підозрювані у вчиненні кримінальних правопорушень були встановлені саме завдяки відеозаписам та їх аналізу. Найчастіше йдеться про крадіжки (149), встановлення обставин ДТП (70), розшук транспортних засобів (47), хуліганство та пошкодження майна (27/24) та інші правопорушення.

В межах програми "Безпечне місто" поліція пропонує встановити у м. Житомирі  ще 150 відеокамер - 72  відеокамери з аналітичними можливостями розпізнавання номерних знаків та 17 - обличчя людей. Так, у місцях масового перебування громадян (прилеглих до ринків, торговельних комплексів, вокзалів) першочергово встановлять саме камери з зазначеною відеоаналітикою.