Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Депутати прийняли Звернення щодо передачі газових мереж у комунальну власність

11.01.2021
Депутати прийняли Звернення щодо передачі газових мереж у комунальну власність

Сьогодні, 11 січня, під час третьої (позачергової) сесії Житомирської міської ради депутати прийняли Звернення до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. та Голови Фонду державного майна України Сенниченка Д.В. щодо передачі у власність житомирської громади газових розподільчих мереж Житомира та устаткування, приєднаного до цих мереж.

У Зверненні, зокрема, йдеться, що останнім часом викликає занепокоєння ситуація, що виникла у сфері газопостачання в Україні. Низка ініціатив щодо зміни підходів у тарифоутворенні, обліку спожитого природного газу гостро сприймається територіальною громадою.  

Зазначається, що мережі, побудовані мешканцями, підприємствами або перебували в комунальній та державній власності, передані в господарське відання АТ «Житомиргаз». Житомирська територіальна громада має можливості конкурувати з монополістом та постачати природний газ і надавати послуги населенню на більш якісному рівні та, головне, за справедливими тарифами.

Керуючись Законом України «Про передачу об’єктів державної та комунальної власності», депутати Житомирської міської ради восьмого скликання просять передати газові розподільчі мережі м. Житомира та устаткування, приєднане до цих мереж, що перебувають у державній власності, у власність Житомирської міської територіальної громади.

«Я не можу ставити під загрозу безпеку міста і наражати наші комунальні підприємства на можливість повного їхнього відключення від газу чи електропостачання. Ми готові забрати мережі газопостачання на баланс міста, аби зменшити вартість транспортування газу», - наголошує Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.