Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Десять нестандартних портретів Лесі Українки: Олександр Грехов показав у Житомирі поетесу очима Ван Гога, Малевича, Мондріана і не тільки…

24.02.2021
Десять нестандартних портретів Лесі Українки: Олександр Грехов показав  у Житомирі   поетесу очима Ван Гога, Малевича, Мондріана і не тільки…

Десять незвичних образів Лесі Українки представив сьогодні у Житомирі Олександр Грехов - київський художник-ілюстратор, відомий серією робіт «Квантовий стрибок Шевченка».

Цього разу він вирішив пофантазувати з образом Лесі та показати, як поетеса могла б виглядати на полотнах відомих художників минулого: Ван Гога, Казимира Малевича, Піта Мондріана,  Василя Кандиського, Сандро Боттічеллі, Соні  Делоне,  Роя Ліхтенштейна, Фріди Кало, Пікассо. Ілюстратор вважає, що через інших художників можна побачити своє, а мистецтво інших країн може допомогти «себе розгледіти».

Десять нестандартних портретів Лесі Українки  Олександр Грехов створював упродовж трьох днів, а з’явилися вони  на основі «найпершої Лесі», яка була створена у 2017 році.  

«Маємо навчитися розмовляти з митцями не як з пам’ятниками, а як зі звичайними людьми, а образи їх можна використовувати не тільки на вишиванці, а зробити популярними у соціальних мережах», - каже  автор. Національний герой, за переконанням Грехова, має бути «живим» та вплетеним у сучасний світ. « Я намагаюся зробити Лесю більш сучасною та продвинутою, аби моє покоління та покоління після мене могло  переосмислити саму поетесу  та її творчість».

 На запитання, чому дехто не сприймає такий образ Лесі Українки, відповідає так: «Сучасне мистецтво може комусь не подобатись, і це, я вважаю, нормально. Головне - щоб не було агресії по відношенні до авторів. Адже якщо хтось чогось не розуміє, цього нищити не треба. А негатив до такої творчості у людей залишається через  радянські канони».

Виставка «Десять облич Лесі» експонується у  Будинку української культури (вул. Велика Бердичівська, 61/18). Її переглянути можна до 24 березня.