Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відкрили сьомий будинок сімейного типу

13.04.2021
У Житомирі відкрили сьомий будинок сімейного типу

Ще троє дітей, позбавлених батьківського піклування, отримали родину. У Житомирі запрацював вже сьомий будинок сімейного типу. Сюди на виховання та спільне проживання влаштовано двох братиків та сестричку. Впродовж року родина Бессарабів  поповниться й іншими вихованцями.

Батьки-вихователі Надія та Руслан мають рідну доньку. Однак,  кажуть, давно мріяли подарувати родинний затишок тим дітям, яким його не вистачає. «Мій батько виховувався в інтернаті. З його дитячих  спогадів  знаю, як цим дітям необхідна  любов та турбота. Тому втілилася, можна сказати, моя мрія…  », - розповідає пані Надія. Вони з чоловіком зібрали документи, пройшли навчання та отримали відповідні рекомендації.

Родина проживатиме в передмісті у чотирикімнатній квартирі, яка вже облаштована меблями, побутовою технікою та іншими предметами тривалого  вжитку за  рахунок  місцевого бюджету.

У цьому будинку функціонують вже 6 ДБСТ -  п’ять житомирських  та  одна  родина з Любара.  На честь нової сім’ї сьогодні тут з’явилася липова алея: 6 дерев висадили вихованці та батьки-вихователі разом з міським головою. Тепер кожна родина має «своє дерево-щастя». 

«Маємо підтримувати сім’ї, що готові дати увагу та любов дітям-сиротам. Адже кожна  дитина повинна виховуватися в сім’ї. Впевнений,  діти  будуть щасливими у  цій родині», - каже Сергій Сухомлин.

Рішення про створення нового ДБСТ та влаштування до нього  дітей, позбавлених батьківського  піклування, виконавчий комітет прийняв  7 квітня  цього року.

 У Житомирі функціонує 7 дитячих будинківсімейного типу, в яких виховується 46 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Перший  ДБСТ  було створено у Житомирі  в жовтні  2006 року.

На сьогодні на обліку  служби (правління) у справах дітей  перебуває 350 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, майже 93% дітей влаштовано до сімейних форм виховання.