Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

35-ті роковини Чорнобильської трагедії. Пам’ятаємо…

26.04.2021
 35-ті роковини Чорнобильської трагедії. Пам’ятаємо…

Пам’ятні заходи та покладання квітів відбулися  сьогодні, 26 квітня, біля меморіальної дошки Міністру України у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Георгію Готовчицю, біля меморіального пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ Житомирщини – жертвам Чорнобиля. Мітинги пам'яті та висадка  35-кущів троянд пройшли біля пам’ятних знаків «Чорна біль» та «Пожежним, які врятували світ».

Аварія на ЧАЕС увійшла в історію, як найбільша техногенна катастрофа, що призвела до негативних, екологічних, медичних, соціально-економічних наслідків.

 «Дуже добре пам’ятаю 1986 рік, коли  я був дитиною,  та   ще не міг  тоді усвідомити  весь масштаб трагедії… Люди заплатили своїм життям та здоров’ям за те, щоб ми зараз жили та працювали… Знаю точно: цим людям потрібна підтримка.  Тому в Житомирі діють декілька програм, спрямованих на соціальний захист людей, що  постраждали від аварії на ЧАЕС. Таких у місті проживає  понад 6 тисяч.  Маємо бути відповідальними   та  вдячними тим, хто врятував Україну  та  світ…», - каже міський голова Сергій Сухомлин.