Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

"Аптеці № 127" - 60 років: як виготовляються ліки «ручної роботи» у комунальному закладі

29.04.2021

Найстаріша аптека Житомира у травні відзначатиме своє 60-річчя. На сьогодні в умовах аптеки виготовляється понад 100 найменувань нестерильних лікарських засобів.  В Україні лише 200 з 25 тисяч аптечних закладів мають відповідні ліцензії, в області – всього 6.

Житомиру вдалося зберегти дві такі аптеки, відповідно, і технічну базу, і кваліфікованих спеціалістів. Мар’яна Дем’янчук – фахівець-практик аптечної справи, чиї навички та знання з технології виробництва ліків задовольняють потреби пацієнтів у ліках «ручної роботи». Професія вимагає знань фізико-хімічних властивостей препаратів, правил спеціального дозування, сумісності інгредієнтів та лікарських форм.

Фармацевти кажуть: попри велику кількість на ринку медикаментів вітчизняного та зарубіжного виробництва, якість екстемпоральних ліків, - висока. Адже, як відзначає директор закладу Владислав Козловський, у виготовленні ліків не  використовуються стабілізатори та консерванти. Ці препарати значно дешевші за заводські, а процес їх виготовлення контролюється з особливою ретельністю. Окрім того, у лікарських засобах за  індивідуальними рецептами лікарів враховується  точне дозування діючих речовин відповідно до вікових особливостей пацієнта, його ваги, супутніх захворювань.

Довідково:

Екстемпоральні ліки - лікарські засоби, виготовлені в аптечних умовах за рецептом лікаря для конкретного пацієнта або за замовленням лікувально-профілактичного закладу, та внутрішньоаптечні заготовки.