Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Дотримання правил пожежної безпеки в багатоквартирних будинках – запорука збереження вашого життя та здоров’я!

30.04.2021
Дотримання правил пожежної безпеки в багатоквартирних будинках – запорука збереження вашого життя та здоров’я!

На сьогодні у місті мають місце випадки захаращення окремими громадянами балконів, сходових майданчиків, коридорів та місць для сушіння білизни в під’їздах багатоповерхових будинків різним майном, бувшим у вжитку, місця якому у квартирі не знайшлося. Це може привести до негативних наслідків.

Заставлені старими меблями, домашніми речами, залишками легкозаймистих будівельних матеріалів балкони та місця для сушіння білизни багатоповерхівок в умовах плюсових температур повітря та вітру стають потенційним місцем займання. Будь-який недопалок чи сірник, недбало кинутий з балкону або вікна, інші порушення елементарних правил пожежної безпеки можуть привести до пожежі та трагічних наслідків.  

Коли ж у багатоквартирному будинку виникає пожежа, рятувальники в першу чергу проводять евакуацію мешканців з метою запобігання їх отруєння продуктами горіння. Зашкодити проведенню евакуаційних заходів може захаращення сходових майданчиків та коридорів або несанкціоноване встановлення в них додаткових дверей.

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міської ради попереджає, що за таких умов значно підвищується ризик виникнення пожежі, а рятувальникам буде досить складно дістатися до квартир та евакуювати постраждалих, так само і самим громадянам при високій задимленості самотужки швидко покинути приміщення палаючого будинку, якщо шлях до порятунку не буде вільним.

Закликаємо мешканців багатоповерхівок не захаращувати сходові майданчики та коридори, балкони та місця для сушіння білизни в під’їздах своїх будинків, а управителям, керівникам ЖБК та головам ОСББ постійно слідкувати за дотриманням правил пожежної безпеки у місцях загального користування.

 

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міської ради