Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

13 травня - день пам’яті Героя Віталія Рудого

13.05.2021
13 травня  - день пам’яті Героя Віталія Рудого

Рудий Віталій Валентинович народився 31 серпня 1984 року у смт  Головино Черняхівського р-ну.

Після закінчення 9 класу Головинської середньої школи Віталій не поїхав з рідного села і вступив на навчання до Головинського професійно-технічного училища, отримав спеціальність «Машиніст-автодорожник». У 2003 році був призваний до лав української армії, потрапив у війська Міністерства внутрішніх справ. Службу проходив у спортивній роті, ще вчився на кінолога. Після армії, закінчив школу міліції, працював у м. Києві в охороні столичного метро, далі – у Державній службі охорони банків. У житті Віталія був випадок нападу на банк і поранення.

У 2011 році  одружився.  Сім’я переїхала ближче до рідного села Віталія і оселилася у районному центрі Черняхів. Через рік у родині  народився син.

Призваний до військової служби під час чергової мобілізації у зв’язку з подіями на сході України у березні 2014 року, Віталій, вірний присязі, без вагань став до лав захисників. У складі військової частини 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних сил України був направлений у Донецьку область для участі в антитерористичній операції.

13 травня 2014 року на околиці с. Октябрське Слов’янського району Донецької області під час руху колона десантників, що супроводжувала розрахунки 82-мм мінометів та продовольство на блокпости, була обстріляна терористами із заздалегідь підготовленої засідки.

Перша граната з РПГ влучила у головний БТР-80, який вже заїхав на міст. Він зупинився, перекривши дорогу іншим машинам. Одночасно нападниками був відкритий шквальний вогонь зі стрілецької зброї. Другий БТР в'їхав у головний, зіштовхнув його вліво і розблокував дорогу. Однак у нього також влучила граната, прямо в моторний відсік, і проїхавши ще метрів 20 машина зупинилася. Під шквальним вогнем опинилися й вантажівки, одна з них повністю згоріла. Сержант, командир відділення Віталій Валентинович Рудий  був поранений у живіт, помер на мосту.

Родина Віталія Рудого нині проживає у місті Житомирі.

За виявлений героїзм Віталія нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Герої не вмирають!