Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

13 травня – день пам’яті Героя Віталія Дульчика

13.05.2021
13 травня – день пам’яті Героя Віталія Дульчика

Дульчик Віталій Георгійович народився 30 квітня 1986 року у місті   м. Нойштреліц, Німеччина. Хоча наш Герой народився у Німеччині, але батьки є корінними житомирянами. У Німеччині родина прожила недовго, спочатку переїхали до Туркменії і вже у 1990 році повернулася до Житомира.

Навчатися Віталій пішов до Житомирської загальноосвітньої школи №33, а після переїзду сім’ї до м. Бердичева продовжив навчання в Бердичівській загальноосвітній школі №4. Закінчивши на «відмінно» школу, Віталій вступив до Одеського інституту сухопутних військ за фахом «Десантура», де серед курсантів та викладачів мав неабиякий авторитет

Після закінчення інституту лейтенанта Віталія Дульчика було направлено на службу до м. Львова у 80 аеромобільну бригаду. Під час служби Віталій отримав розряд зі стрільби, активно займався гирьовим спортом та став інструктором з парашутного спорту і дослужився до звання старшого лейтенанта. Після звільнення він повернувся до батьків, працював на різних посадах.

У березні 2014 року, коли над Україною нависла загроза війни, Віталій добровольцем пішов захищати свою країну. Для проходження військової служби його було направлено до 95 окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних сил України. Спочатку йому запропонували посаду заступника начальника штабу батальйону, але він відмовився від штабної роботи і тому став командиром взводу.

Героїчно загинув Віталій Георгійович Дульчик 13 травня 2014 року в  с. Октябрське Слов'янського району Донецької області в результаті обстрілу терористами колони десантників, яка супроводжувала розрахунки 82-мм мінометів та продовольство на блокпости.

За виявлений героїзм Віталію присвоєно звання капітана (посмертно) та нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).

Герої не вмирають!