Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

13 травня - день пам’яті Героя Олега Славіцького

13.05.2021
13 травня  - день пам’яті Героя Олега Славіцького
Славіцький Олег Вікторович народився 9 серпня 1975 року в селі Миньківці на Київщині. Навчався в Малолисовецькій восьмирічній школі.  Після закінчення  школи вступив до Сквирського ПТУ № 29 на тракториста. Навчання закінчив, але за спеціальністю не працював. Пішов до армії. У 1995 році одружився та разом із сім'єю оселився на Житомирщині в селі Зоряне Ружинського району. Тривалий час працював у будівельній бригаді СФГ імені Мічуріна.
З початком російської збройної агресії проти України мобілізований до лав Збройних сил України. З весни 2014 року брав участь в антитерористичній операції на Сході України, захищаючи цілісність та суверенітет держави. Служив стрільцем - номером обслуги аеромобільно-десантного взводу 4-ї аеромобільно-десантної роти 2-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А1910, місто Житомир).
Загинув у бою з російськими терористами 13 травня  2014 року під час виконання бойового завдання під м. Краматорськ. О 12:30 на мосту біля дамби на околиці села Маячка (на той час — Октябрське) Слов'янського району, що за 20 км від Краматорська, під час супроводження на блок-пости розрахунків 82-мм мінометів та продовольства військова колона була обстріляна терористами з гранатометів та стрілецької зброї. Першим ударом було підбито головний БТР-80, який вже заїхав на міст. Терористи поцілили з РПГ у двигун другого БТРа, один з автомобілів ГАЗ-66 повністю згорів.  В бою при відбитті нападу загинуло 5 десантників, серед яких сержант Олег Вікторович Славіцький. У бою він  дістав тяжке поранення, помер в гелікоптері під час медичної евакуації до Харкова. У Героя залишилися дружина та двоє дітей, які на даний час проживають у місті Житомирі.
19 липня 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Герої не вмирають!