Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Два новозбудованих ДБСТ у Житомирі готові до заселення родин

01.06.2021
Два новозбудованих ДБСТ у  Житомирі готові до заселення родин

20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, незабаром переступлять поріг своїх домівок. Будівництво двох ДБСТ на провулку Евеліни Ганської, 33-33а вже завершено.

«Для мене надзвичайно важливо, що в інтернатних закладах вже майже не залишилося житомирських дітей. Забезпечити комфорт для сімей,  у яких виховуються діти з непростою долею, - наш обов’язок. Та найголовнішим є те, що тут дітлахи  отримають батьківське тепло.Я безмежно вдячний всім, хто долучився до будівництва двох дитячих будинків сімейного типу в Житомирі…Незабаром німецький  фонд будуватиме у  нашому місті ще один ДБСТ: сесія міськради вже надала   дозвіл на розробку землеустрою…», - каже міський голова Сергій Сухомлин.

Наприкінці осені минулого року до міського голови звернувся Василь Поворознюк, військовий капелан та керівник БФ «Компас Житомир», з ініціативою  побудувати два ДБСТ у Житомирі.  Будинки зводилися та облаштовувались за підтримки БФ «Міст  в життя» з Німеччини під керівництвом  Вільгельма Шрьодера. Земельні ж ділянки  під будівництво  надані  рішенням  сесії  Житомирської міської ради.

Загальна площа кожного будинку – 290 кв. м.  Сім’ї проживатимуть тут у найкращих умовах: сучасне планування, зовнішнє утеплення, підлога з підігрівом, якісні меблі, побутові прилади та ін. За кошти місцевого бюджету  поблизу заасфальтували дорогу. На території незабаром облаштують  і  дитячий  майданчик з тренажерами та зоною відпочинку для дітей мікрорайону.

Нові  будинки зовсім скоро будуть передані  новоствореним родинам.  Пані Наталія має трьох рідних дітей.  Не вагалася, приймаючи рішення  огорнути турботою ще  до 10 дітлахів, бо має власний досвід: її батьки є вихователями ДБСТ.

Після заселення родин в будинки ще два ДБСТ доєднаються до переліку дитячих будинків сімейного типу, які функціонують у Житомирі. Тепер їх буде 9.

На сьогодні на обліку  служби (управління) у справах дітей  перебуває 350 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, майже 93% дітей влаштовано до сімейних форм виховання.