Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Запобігання правопорушенням в інтересах громади: у міській раді обговорили співпрацю з офіцерами громад

03.06.2021
Запобігання правопорушенням в інтересах громади: у міській раді обговорили співпрацю з офіцерами громад

Кожен поліцейський офіцер є невіддільною частиною громади, працює та  живе на її території,  знає проблеми  мешканців та допомагає вирішувати  їх.  Про нові  підходи до запобігання злочинності у громаді, про її  безпеку та пріоритети, заради яких поліцейські офіцери та представники органів місцевого самоврядування  мають об’єднувати зусилля,  говорили під час робочої зустрічі у міській раді.

«Структурні підрозділи міськради  співпрацюватимуть  з  офіцерами громад у сфері превентивної роботи з дітьми та батьками, також  спільна робота буде  важливою у випадках вчинення насильства та інших проблемних питань громади», -  говорить  Ольга Юрченко, директорка центру соціальних служб міської ради.

Житомир  -  перший обласний центр  в Україні, де стартував проєкт «Поліцейський офіцер громади".  Володимир Кутина  служить дільничним офіцером  у мікрорайоні Крошня.  Важливим у своїй роботі вважає  постійну комунікацію з мешканцями його території. «Тепер  громада має сприймати мене як помічника, а не представника караючого органу, довіряти мені", - розповідає Володимир. Каже, позитиві зрушення вже є:  місцеві мешканці його знають та відразу телефонують.  

Навідуватися до родин, які опинилися у складних життєвих обставинах, вести роз’яснювальну роботу в закладах освіти, застерігаючи молодь від  поганих вчинків та згубного способу життя, виявляти порушників правил благоустрою та ін.  – це тільки кілька  із завдань, які вирішуватимуться у тісній співпраці з виконавчими органами міської ради.

Офіцери громад мають обов’язки щодо запобігання злочинності, ювенальної превенції, безпеки дорожнього руху та дозвільної системи. Нагадаємо,  вони забезпечені службовим кабінетом. В їх розпорядженні  - автомобіль, планшет, який дозволяє оперативно отримати необхідну для роботи інформацію, та інші спецзасоби.  З  місцевого бюджету  виділено  5,3 млн грн на реалізацію проєкту.

Представники управлінь та служб міської ради  у тісній  взаємодії  з  поліцейськими офіцерами працюватимуть над тим, щоб громада вдосконалювалася та ставала безпечнішою.