Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сергій Сухомлин зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою

08.06.2021
Сергій Сухомлин зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою

Під час сьогоднішньої зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Чеської Республіки в Україні Радеком Матулою говорили про перспективи  торгово-економічної, культурної співпраці та про майбутні інвестиції.

Для Чехії важливою  є саме  регіональна  співпраця,  і  Житомир, зі слів Посла,  розглядається тут  як  стратегічний партнер,  позаяк у нашому місті живе  чимала  спільнота етнічних чехів.

У жовтні в Житомирі проходитиме інвестфорум, де презентують інвестиційний потенціал нашого міста. Сергій Сухомлин запросив  представників чеської сторони на захід: «Європейські компанії можуть побачити, чим цікавий для них Житомир, а житомирські  - презентують  себе».

Згідно з  минулорічними рейтингами, Житомир став лідером в Україні  за інвестиційною привабливістю. «Про те, чи комфортно в нашому регіоні вести бізнес, найкраще розкажуть ті європейські компанії, які вже тут працюють! Адже приклад на досвіді — найцінніший», - підкреслює Сергій Сухомлин.  «Чехія та Житомир пов’язані», -  каже Посол.    «…Наші народи близькі,  хоч і спільного кордону не мають. Ми обов’язково зміцнюватимемо гарні стосунки між нашими країнами», -  підтримує  міський голова.

 За пропозицією міського голови,  Посол  пообіцяв посприяти  у встановленні  побратимських зв’язків  з одним  із міст  Чеської Республіки.

 До того ж  у Житомирі планують встановити пам’ятник чеським легіонерам, які воювали  в I світовій війні та  свого часу  зробили  великий внесок  у здобуття Чехословаччиною  незалежності.