Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сьогодні - Міжнародний день без поліетилену

03.07.2021
Сьогодні -  Міжнародний день без поліетилену

У Міжнародний день без поліетиленових пакетів, який відзначається у світі 3 липня, Житомирська міська рада закликає мешканців громади відмовитись від поліетиленових пакетів та змінити їх на екоторбинки, паперові пакети та плетені торбинки (авоськи).

На підтримку ініціативи Агенція розвитку міста спільно з партнерами проводить флешмоб у мережі фейсбук #ЦЯТОРБА_краще_за_пакет з розіграшем екоподарунків

Мета флешмобу – привернути увагу суспільства до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, забруднення довкілля пластиковими відходами, сприяти популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику.

Розіграш подарунків відбудеться 05.07.2021 року на сторінці у фейсбук КУ «Агенція розвитку міста» міської ради.

Нагадаємо, що Житомирська міська рада 23 квітня 2019 року на сесії затвердила Рішення «Про обмеження використання пластикових пакетів на території Житомирської міської територіальної громади», яким передбачається обмеження використання пластикових пакетів та рекомендація суб’єктам господарювання у сфері торгівлі змінити стандарти обслуговування покупців.

22 травня 2019 року Виконавчий комітет Житомирської міської ради прийняв рішення «Про підтримку реалізації соціально-екологічного проєкт щодо обмеження використання пластикових пакетів на території Житомирської міської об’єднаної територіальної громади «#ЦЯТОРБА». А вже 28 травня 2019 року міський голова Сергій.Сухомлин підписав розпорядження «Про створення наглядової ради соціально-екологічного проєкту #ЦЯТОРБА».

7 червня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» №1489-IX, який Верховна Рада ухвалила 1 червня. Документ регулює обіг пластикових пакетів та має на меті стимулювати розвиток виробництва біорозкладних пластикових пакетів. Закон набирає чинності на наступний день після його опублікування та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності, крім окремих його положень.

 Довідково:

#ЦЯТОРБА – спільний соціально-екологічний проєкт муніципалітету та місцевого соціально відповідального бізнесу (Freedom Finance Ukraine, ISM Ukraine, Eurogold Industries Ltd, Житомирський картонний комбінат, ПАТ Електровимірювач). Метою проєкту є зменшення побутового використання пластикових пакетів в межах Житомирської громади шляхом їх заміщення паперовими пакетами, екосумками багаторазового використання, що виготовлені з екологічно чистої або вторинної сировини.