Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомиряни - учасники всеукраїнських змагань «Ігри Нескорених»

16.07.2021
 Житомиряни  -  учасники  всеукраїнських змагань «Ігри Нескорених»

Вони захищали  Україну від агресора та заплатили ціну власним здоров’ям.. Тепер - продовжують боротьбу на спортивному фронті… Житомиряни взяли участь в Іграх Нескорених. У Кривому Розі ветерани-атовці, які  зазнали поранення на війні, змагалися з плавання та стрільби з лука.  Ігри Нескорених – це про іншу перемогу – повернутися до нормального життя після війни…

Житомиряни Юрій Лопатюк, Олексій Сорокопуд та Григорій Чудо рішення  взяти участь у змаганнях прийняли спонтанно за п’ять днів до ігор.

«Мій побратим і Сергій Довбиш представляв Чернігів. Ми вирішили, що Житомир теж має там бути… До речі, Сергій теж із Житомира, закінчив ЗОШ№21. А на змаганнях отримав золото зі стрільби. Та він серйозно готувався до цього», – розповідає  Олексій.   За  плечима Олексія –  25 років служби в армії та 5 ротацій на Сході України. «Дві ротацї в Донецькій та  три в Луганській області… Ми пройшли разом Донецький аеропорт, Волноваху, Маріуполь, Водяне, Сартану, Широкине, Морянку, Курахове, Новотроїцьке, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Новоахтирку, станицю Луганську…».   Олексій – кадровий військовослужбовець. Юрій та Григорій – добровольці. Кожен із них має свою історію з війни.

Юрій Лопатюк боронити Україну пішов у 2015-му. Пройшов три ротаціії на Сході України. До війни працював водієм автобусу на  маршруті «Житомир – Київ». «Коли все розпочалося,віддав ключі хазяїну маршрутки і сказав: я – на війну. Підписав контракт, став військовим, - згадує Юрій. При звільненні Лисичанська та Сєвєродонецька отримав поранення. Про історії своїх поранень ветерани розповідають неохоче. «Дякувати Богу, руки-ноги маємо. А там (ред. – на  Іграх  Нескорених) побачили, як хлопець, який не має руки, стріляє з лука. Однією рукою він тримає лук,  а тятиву натягує зубами. І влучає! Уявляєте?  І таких не один, не два і не десять… Вразило, як плавець із Чернігова без руки та  ноги долає дистанцію у басейні. Розповідали, що він потрапив під обстріл «градом», і тепер у нього функціонує тільки одна сторона тіла. Ці люди знайшли в собі сили, посміхаються, фотографуються. Одне одному допомагають.  Той стріляє, інший натягує лук», - діляться враженнями ветерани.

Після  Ігор Нескорених  вони переконалися: спорт просто необхідний для травмованих війною хлопців та дівчат, а Житомир заслуговує на те, щоб  бути представлений сильною командою на змаганнях у наступному році у Рівному.  «Нас  усі запитували, чи є хтось із 95-ї бригади.. Житомир знають, 95-ку люблять…».

 Більше  того, хлопці вважають: «Житомир  міг би також  прийняти  Ігри Нескорених. Для  цього у  нас є всі умови:  басейн в  «Авангарді»,  поруч стадіон…».

До слова, Олексій Сорокопуд очолює житомирський осередок ГО «СУВІАТО» (Спілка учасників, ветеранів, інвалідів АТО та бойових дій). Після  закінчення «своєї військової кар’єри» він твердо вирішив допомагати військовим та пораненим, що повернулися з війни. Тепер  мріє об’єднати житомирських бійців, які, захищаючи Україну,  зазнали пошкоджень різного ступеню тяжкості.  Для них це важливо – бути «серед своїх».  Бо життя після шпиталю не закінчується….

 Довідково:

 «Ігри Нескорених» (eng. Invictus Games), засновані Його Високістю Герцогом Сассекським в 2014 році, — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна долучилась до «Ігор Нескорених» у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї. У травні 2020 р. міжнародні змагання мали відбутися у Гаазі, проте у зв’язку карантинними обмеженнями, викликаними COVID-19, вони були перенесені на 2021 рік.

Мета проєкту «Ігри Нескорених в Україні» — створювати нові можливості для поранених та травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення та соціальної інтеграції.

За час існування в Україні проєкт розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин, а також мобілізував суспільство на підтримку українських бійців на шляху до повернення до мирного життя після війни.