Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

3 серпня – день пам’яті Героя Віталія Медушевського

03.08.2021
3 серпня – день пам’яті Героя Віталія Медушевського

Медушевський Віталій Зенонович народився 21 травня 1974 року в містечку Довбиш Баранівського району Житомирської області.

Після закінчення Довбиської загальноосвітньої школи хлопець вступив до місцевого професійно-технічного училища та отримав спеціальність тракториста-машиніста широкого профілю. Потім була строкова служба в армії.

У березні 2014 року після незаконної анексії Криму Російською Федерацією в Україні розпочалася перша хвиля мобілізації. У 30-й окремій механізованій бригаді, до складу якої був зарахований, Віталій після навчання став сапером і був розподілений у роту розмінування.

 За героїзм та професіоналізм був нагороджений грамотою Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони.

Трагічного 3 серпня 2014 року солдат Віталій Медушевський, виконуючи бойове завдання - мінування підходів до блокпосту, натрапив на ворожий загін, який направлявся прямо на їхні позиції. Хотів попередити своїх чергою автомата, але його випередила куля снайпера. Фактично, викликавши вогонь на себе, ціною свого життя врятував своїх побратимів.

Герої не вмирають!