Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У рамках проведення Європейського тижня мобільності для директорів шкіл презентували результати проєкту «TUMI: шлях до школи»

24.09.2021
У рамках проведення Європейського тижня мобільності для директорів шкіл презентували результати проєкту «TUMI: шлях до школи»

 Для директорів загальноосвітніх закладів середньої освіти у рамках Європейського тижня мобільності презентували результати дослідження шкільної мобільності та вже проваджені в окремих школах рішення, що роблять шлях дітей до школи більш безпечним та стимулюють розвиток сталої мобільності.

«З 20 вересня в місті Житомирі проходить Європейський тиждень мобільності. Ми проводимо різні заходи, що спрямовані на розвиток сталої міської мобільності, а сьогодні презентуємо результати проєкту «TUMI: шлях до школи» та обговорюємо потреби дітей, які є найбільш вразливими учасниками дорожнього руху», – розповідає директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради Борис Пахолюк.

 «В рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» школи-учасниці створили комітети з мобільності. До цих комітетів увійшли самі учні, вчителі та батьки. За підтримки експертів вони провели аудити пішохідної доступності та безпеки просторів навколо відповідних навчальних закладів. В результаті цих досліджень були визначені місця, які є найбільш проблемними: погана якість тротуарів, їх відсутність або вузькі тротуари, високі бордюри, відсутність дорожньої розмітки на пішохідних переходах та інші. Все це є незручностями та додатковим фактором небезпеки для учнів», – додала координаторка проєкту Аліна Кундіч.

Досвід Житомира із залучення дітей та батьків для покращення місцевої інфраструктури вже вивчають в інших містах України.

«Також презентуємо нашим школам книгу «Шкільна мобільність: як зробити шлях до школи більш безпечним та комфортним» на основі реалізації досвіду проєкту «TUMI: шлях до школи». Цей посібник вже поширили серед освітян міст Луцька, Кропивницького та Києва. У ній представлено досвід реалізація проєкту та залучення дітей, батьків і вчителів до планування інфраструктурних змін», – розповіла координаторка проєкту Аліна Кундіч.

Для створення більш безпечних і комфортних умов пересування дітей та пішоходів упродовж 2020-2021 років у рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» біля ЗОШ №8, 36, Житомирського екологічного ліцею №24 та ЗОШ в селі Вереси реалізовані різні рішення: влаштовано пішохідні переходи, відремонтовано та побудовано тротуари, встановлено додаткові дорожні знаки, змінено схеми організації дорожнього руху, влаштовано зовнішнє освітлення пішохідних переходів та виконано інші супутні роботи.

Проєкт «TUMI: шлях до школи» та заходи в рамках Європейського тижня мобільності в місті Житомирі впроваджуються за фінансової та технічної підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.