Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Пластуни відкривають історію міста для учнів житомирських шкіл

22.10.2021
Пластуни відкривають історію міста  для учнів житомирських шкіл

Краєзнавчий квест історичними місцями нашого міста – для житомирських школярів. Сьогодні учні шкіл знайомилися з місцями, будівлями та історичними постатями у ході гри-квесту "Повстанський рейд".

«Ми хочемо познайомити  молодь з особистостями, які на місцевому чи  загальнодержавному рівні долучилися до здобуття Україною незалежності. Такий квест-конкурс приурочений до Дня захисника і захисниці України.  Через велику кількість загальноміських заходів  проводимо гру на тиждень пізніше»,  - розповідає Захар Маковський, директор Пластового молодіжного  центру  Житомирської міської ради.

19 команд школярів по 5 учасників у кожній бігають центральними частинами міста. Керуючись спеціальними гуглкартами, знаходять точки, де сканують QR-код і дізнаються про історію конкретної локації чи особи. Потім – виконують тестові завдання.

Перша точка – вул. Грушевського, 10, де зараз знаходиться бізнес-центр "Імперіалъ"'. «Колись тут була юнацька школа, аналог сучасного військового інституту. Школа  діяла у 1919 році та виховувала майбутніх офіцерів Української армії.  Про це діти дізнаються, навівши телефон на  QR-код біля локації….Біля пам’ятника Олегу Ольжичу теж QR-код», -  каже Захар Маковський.

Загалом пластуни розвісили 20  таких кодів на 20-ти локаціях у Житомирі. «Діти відкривають посилання на гуглформу, де є текст та архівні фотографії, а  в кінці – тестове завдання, пов’язане з цим. Результати тестів  автоматично приходять до нас, ми аналізуємо. Впродовж двох годин  учасники мають взяти максимально більшу кількість точок та виконати правильно завдання.  Переможці – ті, хто  уклався в час та  набрав найбільшу кількість балів. Вони отримають подарунки», - розповідає Захар Маковський.

Для команди десятикласників ЗОШ №35 та їхнього керівника Олександра Єловця, вчителя фізкультури та асистента вчителя, цікаво, що саме ховається за QR-кодами.

Команда «Переможці» - це  учні 9-А класу Ліцею №25. Олександр Мантик, вчитель біології та класний керівник, каже: «Клас у нас дуже спортивний, при відборі учасників квесту навіть конкуренція була.Тому обирали найспортивніших з найкращими показниками».

ЗОШ №32 представляють учні 8-А класу. «Згуртовані, знають одне одного, вміють орієнтуватися на місцевості, кращі розвідники школи….», - характеризує дітей вчитель Захисту України Анатолій Панасюк. Діти кажуть, для них цікаве поєднання спортивної  та краєзнавчої складової конкурсу: «Швидкість та спритність плюс розумні голови завжди буде результат».

А команда 9-А класу ЗОШ №20 -  суто дівоча. «Хлопці в нас теж спортивні, та дівчата завжди все беруть у свої руки, ініціативніші та наполегливіші…А історія Житомира для них є цікавою», - говорить Тетяна Сікач, класна керівниця та педагогиня-організаторка школи.

Всього участь у квесті-грі взяли участь близько сотні учасників – учнів з 14-ти житомирських шкіл та три команди пластунів.