Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі на вхідній брамі Свято-Успенської церкви з’явиться пам'ятна дошка Олегу Ольжичу

07.11.2018
У Житомирі на вхідній брамі Свято-Успенської церкви з’явиться пам'ятна дошка Олегу Ольжичу

На вхідній брамі Свято-Успенської церкви з’явиться пам'ятна дошка Олегу Ольжичу.  Саме у цій церкві на початку 20 століття охрестили видатного українського громадського діяча. Згоду Житомирській обласній державній адміністрації на її встановлення дав виконавчий комітет Житомирської міської ради 7 листопада. Також під час засідання виконкому затвердили ескіз пам’ятної дошки.

Олег Ольжич народився в Житомирі 21 липня (8 липня ст. ст.) 1907 року. Батько — відомий поет та письменник Олександр Іванович Кандиба (псевдонім Олександр Олесь), мати — Віра Антонівна Свадковська, гімназійна вчителька.

Творча спадщина Олега Ольжича значима своїм духовним зарядом, вона характеризується великим діапазоном тем і сюжетів, починаючи від доісторичних часів і закінчуючи сучасністю. Феномен цієї людини, поета і вченого слід  розглядати лише в сукупності, у тісному зв’язку життя і творчості з його трагічною смертю. Сьогодні в Україні виходять книги з творами Олега Ольжича, поставлений біографічний фільм «Я камінь з Божої пращі», його ім’ям названо одну з київських вулиць. Ця видатна і постать заслуговує і увічнення його пам’яті меморіальною дошкою в Целенбау, де Ольжич був замучений. Інші народи вшанували своїх мучеників, повинні це зробити і українці.

У 2016 році видатному державному діячу, Голові Проводу Організації Українських Націоналістів, вченому і поету присвоєно звання «Почесний громадянин міста Житомира» (посмертно).

А  у  2017 році в кінотеатрі імені Івана Франка житомирянам презентували фільм «Вогонь самопосвяти», присвячений видатному земляку - Олегу Ольжичу.

27 жовтня 2017 року у Житомирі відкрили сквер та перший в Україні пам’ятник видатному поету, політичному діячу та Почесному громадянину міста .