Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Міський голова подякував Президенту, Прем’єр-міністру та віце-прем’єр- міністру України за житло воїнам-афганцям

08.11.2018
Міський голова подякував Президенту, Прем’єр-міністру та віце-прем’єр- міністру України за житло воїнам-афганцям

Сьогодні, 8 листопада, під час 42-ї сесії міської ради міський голова Сергій Сухомлин вручив 5 сертифікатів учасникам бойових дій на території інших держав на отримання житла.

«Коли в країні йде війна і треба кошти на все, в тому числі на оборонний бюджет, держава вперше за роки незалежності виділила кошти на придбання житла для воїнів-афганців. Сім’ї житомирян цього року отримають 20 квартир. Слава Богу, що люди дочекалися. Коли область отримала кошти, майже 90% пішло саме на місто Житомир. Я щиро вдячний Президенту України Петру Порошенку, Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману, віце-прем’єр міністру України Геннадію Зубку за те, що вперше за 27 років незалежності ми маємо можливість вручити сертифікати на житло воїнам-інтернаціоналістам. Ми сьогодні будемо робити звернення до прем’єр-міністра і міністра соціальної політики, щоб і в наступному році також передбачили кошти на придбання житла. Ще раз дякую», - зазначив Сергій Сухомлин.

Представники депутатського корпусу, громадськості та ЗМІ оплесками і стоячи привітали з отриманням сертифікату:

•         Володимира Ковтуна, інваліда 2-ї групи внаслідок війни (Афганістан);

•         Володимира Москаля, інваліда 2-ї групи внаслідок війни (Афганістан);

•         Петра Чайківського, інваліда 2-ї групи внаслідок війни (Афганістан);

•         Михайла Чируна, інваліда 2-ї групи внаслідок війни (Афганістан);

•         Сергія Янішевського, інваліда 2-ї групи внаслідок війни (Афганістан).

Нагадаємо, 8 вересня, під час урочистих заходів з нагоди 1134-ї річниці Житомира сертифікати на отримання житла отримали представники 15 родин учасників бойових дій на території інших держав.

Довідково: У 2018 році постановою Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 №214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей»  затверджено Порядок виплати грошової компенсації  за належні для отримання жилі приміщення особам, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членам їх сімей. Розрахункова потреба вказаних коштів на місто Житомир для сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав та для осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа учасників бойових дій на території інших держав  на 2018 рік  склала  32,2 млн. грн. Доведений обсяг фінансування на Житомирську область на 2018 рік - 23,4 млн. грн. Доведений план фінансування на місто Житомир  на 2018 рік - 20,1 млн. грн., з них: 1 черга - 14,3 млн. грн. – 15 осіб (сімей); 2 черга  – 5,8 млн. грн.  –  5 осіб (сімей).