Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

День Мами на Михайлівській

11.05.2019
День Мами на Михайлівській

Це свято підготували для матусь нашого міста громадська організація «Я – мама!» спільно з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради.

Сьогодні, 11 травня, на вулиці Михайлівській організатори свята разом із його учасниками провели багато святкових розваг, створивши неповторну атмосферу радості та добра, поваги і шанування, затишку і гармоні. Розважальні заходи зацікавили також багатьох, хто був у цей час на головній пішохідній вулиці нашого міста.

Справжньою родзинкою свята став танець матусь та їх дітей - «Танцюю з мамою», під час якого було встановлено танцювальний рекорд України.  Серед учасників рекорду було проведено лотерею, переможці якої отримали сертифікат на фотосесію, абонемент у спортивний комплекс, салон краси та подарунковий сертифікат у дитячий магазин.

Нагадаємо, 6 травня, Житомирський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з управлінням у справах сім’ї,  молоді та спорту в Житомирській обласній філармонії імені Святослава Ріхтера організували святкову програму до Дня матері.

Довідково про історію свята: Започаткувала це свято жінка Анна Джарвіс. 9 травня 1905 року вона втратила свою матір. Ця велика втрата надихнула її на велику подвижницьку працю: вона написала тисячі листів до державних чиновників, політиків, священиків, щоб ті прийняли державне рішення і один день на рік присвятили матерям — таким чином суспільство мало б віддати шану найдорожчій людині на світі, якою є Мати. 1910 року губернатор американського штату Західна Вірджинія видав прокламацію про святкування Дня Матері. Громадський рух поширювався усіма штатами Сполучених Штатів Америки, і у 1914 році Президент Вільсон підписав резолюцію Конгресу, в якій День Матері було оголошено державним святом. Невдовзі 43 держави світу теж приєдналися до цього руху. 

Довідково про День матері в Україні: офіційно в Україні святкують День матері у другу неділю травня з 1999 року. Але насправді, українці цей день святкували і раніше. Наприклад, українська діаспора в Канаді ще в початку 20-го століття (у 1928 році) почала вітати матерів. А на наступний рік така ініціатива прийшла і до західної України. У Львові у другу неділю травня організовували спеціальні зустрічі матерів і концерти для них. Тут цим займалася редактор тижневика "Жіноча Доля" Олена Кисілевська. Пізніше, за сприяння "Союзу українок" з Канади, вплинула на поширення цього свята по всій території західної України. Потім за радянської влади, свято категорично заборонили. Це тривало до 1999 року.

«P. S.»: Мама – головна та найдорожча людина в житті кожного. Не забудьте привітати свою матусю. Адже, доки живі наші батьки, ми залишаємося дітьми. «Якщо говорити між нами, то все починається з мами», - Марія Пономаренко.