Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі розроблено сценарії переходу міста на 100 % ВДЕ

10.12.2019
У Житомирі розроблено сценарії переходу міста на 100 % ВДЕ

Нещодавно у Центрі Шептицького УКУ у Львові відбувся Національний форум «Кліматичні Амбіції Міст». Захід зібрав більше 200 учасників із 48 міст, містечок і селищ країни. З метою обміну кращими практиками уже втілених кліматичних та енергетичних рішень у містах України та країн Європи, форум «Кліматичні амбіції міст» об’єднав очільників міст, що переходять на 100% ВДЕ, науковців, депутатів, представників органів місцевого самоврядування, представників міжнародних організацій та фондів

На порядку денному Форуму обговорювались питання:

•        Зміни клімату: виклики і можливості. Світова кліматична політика;

•        Презентація сценарію переходу на 100 % ВДЕ Житомира;

•        Підписання Баранівською ОТГ, Тростянецькою міською радою та Асоціацією малих міст меморандуму про 100 % ВДЕ;

•        Співпраця держави і громад задля енергетичного переходу. Соціальні наслідки енергетичного переходу;

•        Кліматична політика українських та європейських міст .

У червні 2018 року року  Житомирський міський голова Сергій Сухомлин підписав меморандум з міжнародною кліматичною організацією 350.org, чим підтвердив план місцевої громади використовувати лише чисту, відновлювану енергію. Аби місто стало кліматично-нейтральним до 2050 року, у Житомирі реалізується низка заходів із підвищення енергоефективності населеного пункту. (Детальніше читайте ТУТ ).

Так, у рамках форуму «Кліматичні Амбіції Міст» було презентовано сценарії переходу міста Житомира на 100 % ВДЕ.

«Кінцевим результатом роботи стало створення трьох сценаріїв розвитку енергетичного сектору міста: базовий і два сценарії переходу міста Житомир на 100% відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) з найменшими витратами до 2050 року», - зазначив експерт, науковець Інституту прогнозування НАН України Олександр Дячук.

Валентина Седляр, учасник форуму, спеціаліст відділу інфраструктурних проектів, енергоефективності та промоцій Житомирської міської ради, візначила, що презентовані сценарії стануть підґрунтям для розробки детальної «дорожньої карти» впровадження заходів з переходу Житомира на 100% ВДЕ.

 «У 2018 році місто Житомир озвучило амбітні плани та намір перейти на 100% ВДЕ до 2050 року. Сценарії,презентовані під час Форуму у Львові, були підготовлені фахівцями Інституту прогнозування НАН України за підтримки Житомирської міської ради. Здійснений аналіз окреслює технічні та природні потенціали міста з метою  трансформації енергетичного сектору, збільшення частки «зеленої» енергії в енергобалансі міста. Планується на основі презентованих сценаріїв розробити «дорожню карту» впровадження заходів з переходу на 100% ВДЕ до 2050 року», - розповіла Валентина Седляр.

Організатори форуму: Українська Кліматична Мережа Міжнародна організація 350.org, Фонд ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ-Україна.

Співорганізатори: ПРОМІС партнерство для розвитку міст.