Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Віталію Дульчику

13.05.2017
У Житомирі відкрили меморіальну дошку учаснику АТО Віталію Дульчику

На фасаді школи № 33 відкрили меморіальну дошку військовослужбовцю Віталію Дульчику, який загинув під час виконання бойового завдання 13 травня 2014 року. На мітингу з нагоди відкриття меморіальної дошки зібрались рідні, друзі побратими загиблого, учні навчального закладу та вчителі.

Відкрили дошку пам’яті батьки військовослужбовця Наталія та Георгій Дульчики.

«З дитячих років він прагнув стати офіцером, він ним став – ним і залишився. Ми дякуємо всім, що пам’ятаєте воїнів-героїв, які загинули на Сході України, захищаючи свободу територіальну цілісність та незалежність нашої країни», - зазначила Наталія Дульчик.

У відкритті дошки взяв участь і міський голова Сергій Сухомлин:

«Віталій був справжнім патріотом України. Він віддав своє життя, щоб Україна була вільною та єдиною. Ми пам’ятаємо кожного, хто загинув за нашу країну. Низький уклін батькам, які виховала такого героя».

Віталій Дульчик – командир аеромобільно-десантного взводу 4-ї аеромобільно-десантної роти 2-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, капітан (посмертно).

Народився 30 квітня 1986 року в місті Нойштрелиць Німецької Демократичної Республіки у родині військовослужбовця. З 1990 року родина мешкала в місті Житомир, де навчався у школі №33. 2000 року родина переїздить в Бердичів, де у 2003 році Віталій Дульчик закінчив колегіум № 14 міста.

«Віталій стане прикладом мужності справжнього патріотизму та героїзму для багатьох майбутніх поколінь. Меморіальна дошка біля входу в школу буде тому свідченням. Пам'ять про Віталія назавжди залишиться в наших серцях та молитвах», - зазначив директор школи № 33 Йосип Осницький.

У 2007 році Віталій Дульчик закінчив аеромобільний факультет Одеського інституту Сухопутних військ (нині – Одеська військова академія). З 2007 року служив в 80-му окремому аеромобільному полку Аеромобільних військ Сухопутних військ Збройних Сил України (військова частина А0284, місто Львів). Але через деякий час залишив військову службу і був звільнений у запас.

У березні 2014 року мобілізований до лав Збройних Сил України. 13 травня 2014 року під час виконання бойового завдання десантники прийняли бій, в результаті якого загинуло 6 військовослужбовців та 8 отримало поранення різних ступенів тяжкості. В результаті бою загинув і старший лейтенант Дульчик.

17 травня 2014 року похований на Смолянському військовому кладовищі міста Житомира.

У 2014 році отримав звання капітан – посмертно.

Нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня посмертно.