Про проведення конкурсу на кращу проектну пропозицію щодо використання території міста в районі бульвару Старого

16.02.2016
Тип :
Розпорядження міського голови
Номер документу :
99
УКРАЇНА
 
м. Житомир
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
МІСЬКОГО ГОЛОВИ
 
від 16.02.2016    №  99
         м. Житомир
 
Про  проведення конкурсу на кращу 
проектну пропозицію щодо використання
території міста в районі
бульвару Старого
 
З метою створення умов та залучення громадської ініціативи для розвитку культури у місті Житомирі, почуття національної гордості та національної гідності, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.11.1999 № 2137 «Про затвердження Порядку проведення архітектурних та містобудівних конкурсів» (із змінами), статті 6 Закону України «Про архітектурну діяльність», статей 31, 32, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»:
 
1. Затвердити програму конкурсу на кращу проектну пропозицію щодо використання території бульвару Старого в комплексі із ділянкою комунального підприємства «Парк культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна» Житомирської міської ради (далі - конкурс)  згідно з додатком 1.
2. Затвердити умови конкурсу  згідно з додатком 2.
3. Затвердити персональний склад журі конкурсу  згідно з додатком 3.
4. Визнати замовником та організатором конкурсу управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради.
5. Контроль за виконанням даного розпорядження покласти на заступника міського голови з питань роботи виконавчих органів ради відповідно до розподілу обов’язків.
 
Міський голова                                                                                       С.І. Сухомлин
 
Додаток 1
                                                                                    до  розпорядження
                                                                                     міського голови
                                                                                     від 16.02.2016 №99
 
ПРОГРАМА КОНКУРСУ
1. Замовник конкурсу
1.1. Обов’язки Замовника Конкурсу та організацію його проведення покладено на управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради.
2. Мета і завдання конкурсу
2.1. Мета конкурсу — визначення кращої планувальної, проектної, архітектурно-художньої пропозиції, яка відповідає програмі конкурсу, вирішує завдання, сформовані замовником та організатором конкурсу.
Межа території, на яку програмою та умовами конкурсу пропонується надання проектних пропозицій визначена на схемі 1, (далі — територія проектування). В межі території проектування включені: бульвар Старий, пам'ятка садово-паркового мистецтва — територія КП “Парк культури та відпочинку ім Ю. Гагаріна”, набережна вздовж р. Тетерів.
2.2. Перед учасниками Конкурсу ставляться наступні завдання:
2.2.1. Створення концепції розвитку території проектування. Виявлення, відновлення та збереження традиційного характеру  історико-архітектурного, культурного та природного середовища цієї частини міста. Формування пропозицій щодо найбільш ефективного  та доцільного її використання.
2.2.2. Організація комфортних для мешканців міста та туристів громадських просторів.
2.2.3. Аналіз та пропозиції щодо використання території проектування в комплексі з  територією  прилеглих кварталів з урахуванням їх зонування та функціонального призначення.
2.2.4. Під час формування пропозицій необхідно  врахувати, що:
         - ділянка проектування знаходиться в межах історичного ареалу міста;
         - бульвар Старий з комплексом фонтанів і благоустроєм, є пам'яткою архітектури місцевого значення, охоронний номер 191, (у відповідності до розпорядження голови обласної державної адміністрації від  18.02.2000 р. № 76);
         - територія комунального підприємства “Парк культури та відпочинку ім. Ю. Гагаріна”  - є пам'яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення;
         - на території бульвару Старого розташовані пам'ятки архітектури, історії, монументального мистецтва.
2.2.5. В проектні пропозиції включити рішення щодо організації руху транспорту та пішоходів в районі бульвару Старого.
2.2.6. При реконструкції забезпечити максимально можливе відтворення загального вигляду історичної забудови на території проектування на момент її остаточного формування, архітектурного вигляду, естетики фасадів будівель та споруд, які мають архітектурну та історичну цінність.
2.2.7. В складі проектних пропозицій розробити план комплексного благоустрою території з елементами та графікою мощення.
Додати рішення щодо:
- вертикального планування;
- озеленення, освітлення, елементів дизайну міського середовища, малих архітектурних форм.
 Схема 1.
Начальник управління
містобудування, архітектури та
дизайну міського середовища                                             Є.Л. Черкасова
 
 
Керуючий справами                                                            О.М. Пашко
Додаток 2
                                                                                     до розпорядження
                                                                                     міського голови
                                                                                     від від 16.02.2016 №99
 
УМОВИ КОНКУРСУ
1. Порядок проведення конкурсу
1.1. Програма та умови конкурсу оприлюднюються у засобах масової інформації, на офіційній веб — сторінці Житомирської міської ради.
1.2. До участі у конкурсі запрошуються фахівці або авторські колективи фахівців - дипломованих професійних архітекторів, художників, а також студенти архітектурних і художніх навчальних закладів.
1.3. Участь у конкурсі іноземних архітекторів, студентів закордонних архітектурних і художніх навчальних закладів не забороняється.
1.4. Кількість конкурсних проектів від одного автора (авторського колективу) не обмежується.
1.5. Конкурс проводиться у два тури.
1.6. Мета І туру конкурсу – визначення кращих  концепцій розвитку території проектування.
1.7. І тур проводиться за правилами відкритого конкурсу.
Проводиться попередня реєстрація конкурсантів. Автори, авторські колективи, повідомляють організатора конкурсу про бажання взяти участь у конкурсі листом, який надсилають на e-mail:  [email protected]  або на адресу:  управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради, вулиця Щорса, 6, м. Житомир, 10014.
Після отримання листа, організатором конкурсу упродовж 3 робочих днів  надсилаються вихідні дані на проектування (топографічна підоснова масштабів 1:2000, 1:500; історична довідка; перелік пам'яток архітектури, історії, монументального мистецтва, що розташовані на території проектування; зразок оформлення конкурсних проектів).
Організатори конкурсу не мають права розголошувати будь-яку інформацію про авторів проектів, членів авторських колективів до підбиття підсумків І туру конкурсу.
1.8. Мета ІІ туру Конкурсу – детальне опрацювання тих концепцій розвитку території проектування, що визначені І туром.
ІІ тур проводиться за правилами закритого Конкурсу. До участі у ІІ турі конкурсу організаторами запрошуються до 10 авторів або авторських колективів, які перемогли у І турі Конкурсу. Остаточно кількість учасників ІІ туру визначає журі.
 
2. Умови та форма подачі конкурсних проектів
         2.1. Протягом терміну подачі конкурсних робіт на участь в І-му та ІІ-му  турах конкурсу автор/авторський колектив надсилає конкурсну роботу на електронну адресу організатора конкурсу [email protected].
Формат подачі - файли pdf (з роздільною здатністю 300 dpi), ідентичні планшетам формату А0 (80х120 см) — вертикальна композиція.
2.1.1. Планшети для участі в І турі оформляються без інформації про авторів проекту, анонімно під девізом у формі семизначного числа, яке проставляється у верхньому правому кутку кожного планшету. На кожному планшеті угорі відводиться смуга завширшки 70 мм (літерами 15 мм) для назви роботи,  розміщення девізу та зазначення номеру планшету, у разі розміщення ідеї на декількох планшетах.  
 Інформація про авторів проекту, членів авторського колективу, подається окремим файлом формату *.doc в листі, яким надсилається конкурсний проект. В листі вказується девіз у формі семизначного числа, яке проставлено на планшеті (-ах), склад авторського колективу та контактна інформація (телефони, е-mail).
2.1.2. Планшети для участі в ІІ турі оформляються з  інформацією про авторів проекту, яка розташовується внизу на смузі завширшки 70 мм (літерами 6-8 мм), де відведене місце для фото та прізвища автора (авторів), назви творчого колективу. На планшеті угорі відводиться смуга завширшки 70 мм (літерами 15 мм) для назви роботи та зазначення номеру планшету, у разі розміщення ідеї на декількох планшетах. 
2.1.3. За бажанням автора (авторів) в основному полі планшетів може бути розміщена анотація, яка має надавати максимально повне уявлення про основну ідею конкурсного проекту.
2.1.4. Мова підписів — українська.
2.1.5. Зразок оформлення планшетів І та ІІ туру - додається в складі вихідних даних.
2.2. До офіційного оголошення переможця І туру конкурсу організатор гарантує, що усі надіслані файли будуть  використовуватись виключно в організаційних цілях. Крім того, гарантується їх збереження.
2.2.1. Надіслані матеріали роздруковуються організатором конкурсу в єдиному форматі та на однаковому носії.
2.3. Перед розглядом конкурсних проектів журі виключає з їх складу матеріали, не обумовлені програмою та умовами конкурсу.
Журі не розглядає проектів:
- надісланих або поданих після закінчення встановленого терміну;
- анонімність яких була свідомо порушена;
- таких, що не відповідають вимогам програми та умовам конкурсу.
Такі проекти можуть бути рішенням журі допущені до участі на виставці конкурсних проектів з позначкою «Поза конкурсом».
- оголошення Конкурсу - 16 лютого 2016 року;
- термін подачі конкурсних проектів для участі у І турі конкурсу -
до 18 год. 00 хв. 16 квітня 2016 року.
Робота журі, оголошення результатів І туру конкурсу -
до 29 квітня 2016 року.
Запрошення учасників на ІІ тур конкурсу - з 04 травня 2016 року.
Термін подачі конкурсних проектів для участі у ІІ турі конкурсу -
до 18 год. 00 хв.  04 липня 2016 року.
Робота журі, оголошення результатів конкурсу - до 15 липня 2016  року.
3. Склад та вимоги до конкурсних матеріалів
3.1. Конкурс складається з двох турів.
3.2. Для участі у І турі конкурсу матеріали необхідно подавати у такому обсязі:
3.2.1. Ситуаційний план, фотофіксація існуючого стану території;
3.2.2. Загальна схема планування території із визначенням зонування та функціонального призначення території;
3.2.3. Схема генерального плану території з основними рішеннями щодо організації руху транспорту та пішоходів;
3.2.4. Загальні рішення щодо організації та функції громадських просторів на території проектування;
3.2.5. Розгортки  бульвару, вулиць. Існуючий стан та проектні пропозиції;
3.2.6. Візуалізація або макет містобудівної ситуації;
3.2.7. Пояснювальна записка або анотація з роз'ясненням проектних рішень та пропозицій, з визначенням основних техніко-економічних показників.
3.3. Для участі у ІІ турі конкурсу матеріали необхідно подавати у такому обсязі:
3.3.1. Ситуаційний план;
3.3.2. Генеральний план території з основними рішеннями щодо організації руху транспорту та пішоходів;
3.3.3. Архітектурно-планувальні рішення щодо організації громадських просторів на території проектування;
3.3.4. План комплексного благоустрою території проектування; 
3.3.5. Візуалізація або макет містобудівної ситуації;
3.3.6. Перспективні зображення, візуалізація основних рішень генерального плану та плану благоустрою;
 3.3.7.  Розгортки бульвару, вулиць, панорамні зображення;
3.3.8. Пояснювальна записка або анотація з роз'ясненням прийнятих проектних рішень, із зазначенням  черговості виконання робіт та визначенням основних техніко-економічних показників.
 
4. Порядок роботи журі конкурсу, підбиття підсумків конкурсу
4.1. Голова журі, його заступник та секретар конкурсу обираються членами журі на першому засіданні шляхом голосування.
4.2. Засідання журі проводиться у терміни, визначені п. 2.4. умовами конкурсу, і вважається правочинним за умови участі у ньому не менше двох третин складу журі.
4.3. Журі приймає рішення стосовно кожного з проектів окремо. Рішення приймаються простою більшістю голосів шляхом відкритого або таємного голосування. У разі рівного розподілу голосів, поданих за конкурсний проект, голова журі має право вирішального голосу.
4.4. Члени журі участі у конкурсі не беруть, не консультують учасників та утримуються від публічних заяв, що можуть вплинути на прийняття авторами проектних рішень.
4.5. Члени журі не мають права розголошувати будь-які відомості, пов'язані з розглядом проектів і присудженням місць.
Члени журі, організатори конкурсу не можуть залучатися до участі у подальшій проектній роботі над  проектом-переможцем.
4.6. Під час підбиття підсумків І туру Конкурсу, секретарем журі оголошується інформація про авторів та авторські колективи тих конкурсних проектів, які допускаються до участі у ІІ турі Конкурсу. Авторам цих проектів надсилається запрошення на участь у ІІ турі Конкурсу. Зазначені проекти зберігаються у організатора конкурсу.
4.7. Підсумки кожного туру Конкурсу оформляються:
- протоколом, який містить оцінку конкурсних проектів та рекомендації щодо їх використання, обґрунтування прийнятого рішення або причин відхилення конкурсних проектів від розгляду, інші міркування журі. Протокол підписується головою та секретарем журі. Зазначені документи передаються замовнику конкурсу – виконавчому комітету Житомирської міської ради у тижневий термін з дати підбиття підсумків по кожному туру конкурсу.
4.8. Рішення журі є остаточним і не може бути змінено, в тому числі й замовником конкурсу.
4.9. Переможець конкурсу отримає право на розроблення проектно-кошторисної документації на реалізацію конкурсних пропозицій та проведення авторського нагляду під час виконання будівельно-монтажних робіт та інших робіт, пов'язаних із реалізацією.
4.10. Якщо журі не визнало жодний проект таким, який може бути рекомендований для подальшої реалізації, замовник звільняється від зобов'язань перед переможцем конкурсу щодо замовлення на подальшу розробку проектно-кошторисної документації.
4.11. Після підбиття підсумків по кожному етапу конкурсу, оприлюднення результатів та самих конкурсних проектів відбувається на офіційній веб - сторінці Житомирської міської ради та у засобах масової інформації. Крім того, проекти виставляються на відкритий огляд. Місце та терміни розташування виставки конкурсних проектів зазначаються у  вищевказаних засобах масової інформації.
4.12. Якщо переможець конкурсу з будь-яких причин не може безпосередньо здійснювати подальше розроблення проектно-кошторисної документації, за ним зберігається право на авторську участь у цій роботі.
4.13. У разі присудження першої премії іноземному учаснику форма його залучення до подальшого розроблення проектно-кошторисної документації вирішується відповідно до ст. 20 Закону України «Про архітектурну діяльність».
4.14. Авторське право на конкурсний проект належить автору (авторам) і охороняється згідно із Законами України «Про авторське право і суміжні права» та «Про архітектурну діяльність».
 
5. Премії, інші види заохочення учасників, витрати Конкурсу
5.1. Переможець конкурсу отримає право на розроблення проектно-кошторисної документації.
5.2. Робота журі, організація конкурсу здійснюється на громадських засадах.
< >. Переможцям та іншим учасникам конкурсу третіми особами можуть призначатися премії та інші види заохочень.  Такі премії не накладають та не знімають з замовника конкурсу  його зобов'язань і не надають вищезгаданим особам ніяких майнових прав на відзначений ними проект. Третя особа, яка бажає встановити додаткову премію, повинна своєчасно, до прийняття рішення журі, повідомити про свій намір голову журі та замовника конкурсу.. Робота журі, організація конкурсу здійснюється на громадських засадах.
6.1. Організатором конкурсу є управління містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Житомирської міської ради спільно із управлінням культури Житомирської міської ради.
< >З питань проведення конкурсу звертатися за адресою: вулиця Щорса, 6, м. Житомир, 10014, факс (0412) 47-27-86, тел. (0412) 41-84-92,[email protected]
 
Начальник управління
містобудування, архітектури та
дизайну міського середовища