Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі з’являться два ДБСТ, які стануть домівками для 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

16.09.2020
У Житомирі з’являться  два ДБСТ, які стануть домівками для 20 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

У Житомирі з’являться ще два дитячих будинків сімейного типу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  які    будуються   на  провулку  Евеліни Ганської, 33-33А.

ДБСТ споруджуються за підтримки фонду «Міст в життя» з Німеччини   під керівництвом Вільгельма Шрьодера.  Земельні ж ділянки  під будівництво  надані  рішенням   сесії  Житомирської міської ради від 3 квітня цього року.

«Для нас  ці два будинки є дуже важливими, адже  це дасть можливість влаштувати в сім’ї близько 20 дітей, які залишилися без батьківського піклування.   Оскільки зараз йде закриття інтернатних закладів, робимо все для того, щоб  наші житомирські діти не залишилися сам-на-сам з проблемою та були влаштовані у сімейні форми виховання», - каже  міський голова Сергій Сухомлин.

З ініціативою  побудувати для дітей-сиріт ДБСТ до міського голови звернувся  Василь Поворознюк,  військовий капелан та керівник  БФ «Компас Житомир», наприкінці осені цього року.

«Сергій Сухомлин підтримав  хорошу ініціативу,  знайшли  найкращі ділянки. Дуже вдячний міському голові, депутатському корпусу, службі у справах дітей  за таку підтримку…», - говорить Василь Поворознюк.

 Двоповерхові будинки площею 290 кв. м. будуються  під ключ  за спеціально розробленими стандартами та планом.  

 Тут будуть  створені комфортні умови для проживання дітей, які залишилися без батьківського піклування.  «Сім спалень,  шість  санвузлів…  Тут буде все:  система опалення,  утеплена підлога, електроприлади, меблі, простирадла і подушки.  В одному будинку зможуть проживати  до 12 дітей..», -   зазначалося   на об’єктах будівництва.  А на  території    облаштують  дитячий  майданчик з тренажерами та зоною відпочинку для дітей мікрорайону.

 Планується,  що з 1 червня наступного року, до Дня захисту дітей,  ці будинки передадуть  новоствореним родинам, які приймуть на виховання і спільне проживання  дітей-сиріт, огорнуть любов’ю та турботою   сімейного оточення.

 «Подружжя, яке виявило бажання стати  батьками для  багатьох дітей,  має зібрати пакет документів, пройти навчання, отримати рекомендації… Головне  - ці люди   повинні мати  бажання, терпіння  та виховний потенціал», - каже Ольга Бібла, начальниця служби (управління) у справах дітей Житомирської міської ради

Наразі відповідними службами Житомирської міської ради здійснюються  необхідні заходи  з  підбору  сімей у нові ДБСТ та  підготовки  кандидатів.

На сьогодні у Житомирській міській ОТГ функціонують 6 ДБСТ, у яких виховується 42 дитини-сироти та дитини,  позбавленої батьківського піклування.