Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Велошкола для учнів Житомирської міської ОТГ зібрала понад 100 учасників

06.10.2020
Велошкола для учнів Житомирської міської ОТГ зібрала понад 100 учасників

Упродовж 26 – 27 вересня та 03 – 04 жовтня 2020 року в Житомирському екологічному ліцеї №24, Вересівській ЗОШ, ЗОШ №8 та ЗОШ №36 в рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» та урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста Житомир 2020» були проведені 4 велосипедні школи.

Учасниками велошколи стали 94 учні 1 – 11 класів, а також 9 дорослих, серед яких вчителі та батьки. Найбільшу кількість учасників було зареєстровано в ЗОШ №36. Тут у велонавчанні взяли участь 52 учасники.

За словами директора комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради Бориса Пахолюка, основним завданням велошколи було підвищення рівня безпеки пересування містом дітей-велосипедистів.

«Метою велошколи є навчання дітей правилам дорожнього рух, догляду за велосипедом, а головне – це виховання у дітей навичок безпечного керування велосипедом та пересування містом», – розповів Борис Пахолюк.

Тренерами велошколи були співорганізатори щорічного Велодня в Житомирі і міських велоекскурсій, організатори пішохідних та вело квестів, представники поліції, а також представники громадськості, що займаються велоадвокацією і навіть рандоннери (велосипедисти, які беруть участь у перегонах від 200 і більше кілометрів).

«Під час велошколи учасники дізнались, як перевірити справність двоколісного перед поїздкою і як доглядати за ним, вивчили правила дорожнього руху, які мають дотримуватись велосипедисти, а також дізнались, яким має бути екіпірування велосипедиста і разом із тренерами зробили себе більш видимими на дорозі, прикріпивши на двоколісні світловідбиваючі брелоки та наклейки. Крім цього, закріпили теорію на практиці у спільному велозаїзді з досвідченими велосипедистами і маршалами», – розповіла Аліна Кундіч, координаторка проєкту «TUMI: шлях до школи».

Найактивніші учасники велошколи отримали цінні подарунки – насоси та світодіодні фари для велосипедів від житомирського офісу проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ». Крім цього, кожен учасник отримав брошуру з правилами дорожнього руху для велосипедистів від партнерів велошколи ГО «Асоціація велосипедистів Києва» (U-Cycle).

«Мені дуже сподобалась велошкола. Я дізналась багато нового. Наприклад, як доглядати за своїм двоколісним, але найбільше сподобався велозаїзд. Було класно їхати такою кількістю людей на велосипедах по місту в реальних умовах, коли є рух іншого транспорту», – поділилась враженнями від велошколи десятикласниця ЗОШ №36 Дарина Павленко.

Нагадаємо, що проєкт «TUMI: шлях до школи» впроваджується комунальною установою «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва  (GIZ) GmbH в рамках міжнародної Ініціативи трансформації міської мобільності (TUMI). В рамках проєкту «TUMI: шлях до школи» у навчальних закладах, які беруть участь в проєкті вже встановлені криті велосипедні парковки на 20 паркомісць (https://zt-rada.gov.ua/?3398[0]=11853).

Сам же урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста Житомир 2020» відбувсь у Житомирі вже п’ятий рік поспіль за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується Німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».