Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир відзначив 114-й день народження Сергія Павловича Корольова

12.01.2021
Житомир відзначив 114-й день народження Сергія Павловича Корольова

12 січня в Житомирі традиційно вшановують пам’ять про всесвітньо відомого земляка, з ім’ям якого пов’язують початок космічної ери в історії людства. Сьогодні у 114-й день народження Сергія Павловича Корольова до пам’ятника на майдані, названому в його честь, та погруддя біля Музею космонавтики прийшли представники влади, депутатського корпусу міської та обласної рад, громадськості, Житомирського вiйськового iнституту iменi С.П. Корольова, щоб вшанувати пам’ять про видатного вченого у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктора, засновника практичної космонавтики. У зв’язку із посиленням протиепідемічних заходів кількість учасників покладання квітів була обмежена.

Перший штучний супутник Землі, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос! Цими та іншими перемогами світ зобов’язаний Сергію Павловичу Корольову. Нащадки пам’ятають про свого земляка. У 1970 році в нашому місті було відкрито Меморіальний будинок-музей академіка Сергія Павловича Корольова. В 1987 році - Музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова. У 1999 році Житомирському військовому інституту радіоелектроніки присвоєно ім’я С.П. Корольова.

У 2020 році на замовлення департаменту освіти  міської ради за фінансової підтримки Житомирської міської ради створено документально-художній фільм про Сергія Павловича Корольова - «Незламний. Шлях до мрії».  «Незламний. Шлях до мрії» - це третій фільм, що увійшов до проєкту «Видатні постаті Житомира», який розповідає про легендарні, цікаві, містичні та загадкові постаті Житомирщини. Знімання фільму «Незламний. Шлях до мрії» проходило на локаціях у Житомирі, Бердичеві, Хмельницькому та навіть Одесі під час шторму. Кінострічка про відомого житомирянина охоплює його дитинство, юність та доросле життя.  Художньо-документальну стрічку про становлення в Україні майбутнього видатного  вченого, організатора виробництва ракетно-космічної техніки Сергія Корольова зняв Петро Авраменко, відомий житомирський режисер, Заслужений артист України.