Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі перше ОСББ модернізувало багатоквартирний будинок в рамках Програми «ЕНЕРГОДІМ» Фонду Енергоефективності

11.02.2021
У Житомирі перше ОСББ модернізувало  багатоквартирний будинок в рамках Програми «ЕНЕРГОДІМ» Фонду Енергоефективності

Співвласники ОСББ «Автоном-69» (вул. В.Бердичівська,69) у 2020 році прийняли рішення взяти участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» за сприяння Фонду Енергоефективності. Не важливо, яким довгим і тернистим був шлях. Головне - гарний результат, якого вдалося досягти завдяки спільним зусиллям ОСББ «Автоном-69»,Фонду Енергоефективності, регіонального радника Програми підтримки Фонду Енергоефективності IFC – Оксани Рафальської та Управління муніципального розвитку міської ради.  

«Коли співвласники будинків ОСББ вирішують разом покращити технічний стан свого будинку та підвищити рівень комфорту проживання, тоді дуже важлива підтримка місцевої влади в їхніх ініціативах, особливо в умовах, коли ціни на газ та опалення постійно зростають, а рівень купівельної спроможності залишається без змін. Спільна підтримка Фонду енергоефективності і місцевої влади здатна зрушити з мертвої точки накопичені роками проблеми співвласників багатоквартирних будинків. Тому, в лютому минулого року, між містом Житомир та Фондом Енергоефективності укладений Меморандум про співпрацю, який передбачає співфінансування термореновації житла за програмою «ЕНЕРГОДІМ» - зазначив Артем Ражев – начальник управління муніципального розвитку.

Завдяки реалізації проекту з енергомодернізації будинку ОСББ «Автоном-69», щороку мешканці заощаджуватимуть 330,86 тис. кВт∙год/рік або понад 478,63 тис. грн/рік.

Таким чином споживання енергії скоротиться на 20,2% вже після реалізації пакету “А”Програми «ЕНЕРГОДІМ».

Історія успіху

У багатоквартирному будинку за адресою вул. В.Бердичівська,69 у 2014 році було створено ОСББ «Автоном-69». Це дев'ятиповерховий будинок, якому понад 33 роки, 96 квартир та 3 під'їзди, у будинку живуть 300 мешканців.

Взимку жителі у квартирах на нижніх поверхах постійно мерзли, будинок систематично втрачав багато тепла, дах частково знаходився у незадовільному стані, тож мешканці самотужки виконали частковий ремонт покрівлі.

Щоб вирішити роками накопичені проблеми сусіди об'єдналися та подали заявку на участь у Програмі «ЕНЕРГОДІМ» у травні 2020 року.

«У квартирах на верхніх поверхах було тепло, жителі нижніх поверхів замерзали. Тепер, завдяки встановленню балансувальних клапанів температура зрівнялася. Ми чотири роки йшли до цього. Тепер ми хочемо найближчим часом подати заявку на пакет “Б”, щоб зробити комплексне утеплення будинку, завдяки якому жителі зможуть відчути максимальний ефект», - зазначив Олександр Яременко, голова ОСББ «Автоном-69».

Таким чином, завдяки обраному пакету заходів “А” (Легкий) Програми «ЕНЕРГОДІМ» було встановлено індивідуальний тепловий пункт, замінено та утеплено трубопроводи теплопостачання, а також замінені зовнішні двері, вікна та балконні дверні блоки у місцях загального користування.

Крім того, було здійснено гідравлічне балансування системи опалення шляхом встановлення автоматичних балансувальних клапанів, що дало можливість забезпечити рівномірний розподіл тепла по всьому будинку.

 «Ми завершили роботи у кінці листопада 2020 року. За останні місяці ми не можемо виміряти реальну економію, яку нам вдалося досягти, оскільки лічильник тепла був на ремонті. Але вже зараз можу відзначити, що у під'їздах стала дуже комфортна температура, бо не має протягів - люди радіють, ніколи ще такого не було», - додав Олександр Яременко.

Детальніше про всі заходи з пакету “А”, що впроваджені у будинку, дивіться на карті проектів: https://bit.ly/2K4hvAb

Основні показники проекту

  • Загальна вартість проекту - 1,618 млн грн, з яких 983,7 тис. грн або 60% компенсує Фонд енергоефективності.
  • Власний внесок співвласників загалом - 633,8 тис грн.
  • Крім того, впродовж 18 місяців міська рада буде відшкодовувати відсотки по кредиту, наданому ОСББ на впровадження заходів з енергоефективності.
  • Вартість робіт на кожну квартиру склала 88 грн/м2 або 5280 грн для квартири площею 60 кв/м2.
  • Заявлене річне скорочення викидів СО2 - 76,62 тонн/рік.

Подбайте про комфорт вашого будинку завдяки Програмі «ЕНЕРГОДІМ» та приєднуйтеся до програми: https://energodim.org/.

Регіональні радники допоможуть вам у цьому, їх контакти: https://bit.ly/37wJodf

Довідково:

Станом на лютий 2021р. у місті Житомирі ОСББ функціонують у 428 житлових будинках. У 2020 році в умовах карантину, було створено 49 ОСББ у місті.

За консультацією з питань створення та діяльності ОСББ звертайтесь до управління муніципального розвитку Житомирської міської ради за телефоном: 48-12-00.

 

За інформацією управління муніципального розвитку

Житомирської міської ради