Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Науково-консультативна рада Житомира провела своє перше засідання

15.04.2021
Науково-консультативна рада Житомира провела своє перше засідання

На сьогодні188 пам'яток культурної спадщини міста  перебуває на державному обліку.  З них 2 пам'ятки національного значення та 26 пам’яток місцевого - занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. 32 об'єкти включені до Переліку щойно виявлених об'єктів культурної спадщини м. Житомира.

Про стан справ у  сфері  культурної спадщини  міста  говорили у на першому засіданні  Науково-консультативної ради Житомира.

«Фахівці з охорони культурної спадщини міської ради звернулися до  відповідного  органу Житомирської  ОДА  з тим, щоб   внести ще  9  об'єктів нашого міста до Державного реєстру нерухомих пам'яток України», - говорить Олена Бабушко, завідувачка сектору з питань охорони культурної спадщини департаменту містобудування та земельних відносин.

До Державного реєстру нерухомих пам'яток України занесено будинок «Особняк графині М. М. фон Белль», що знаходиться  на вулиці Пушкінській, 8 та є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Як розповідають фахівці, до Міністерства культури та інформаційної політики України  подано  проєкт «Реставрація пам'ятки архітектури місцевого значення «Водонапірна башта»  для участі у  відборі  за державною програмою  з реставрації та ремонту пам'яток культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми «Велике будівництво».

На своєму першому засіданні Науково-консультативна рада Житомира також  визначилася з президією та створила три комісії - з питань охорони культурної та історичної спадщини; з розвитку туризму та залучення інвестицій та  художньо-мистецьку комісію.

До складу дорадчого органу входять фахівці у сфері архітектури, історії, художники та інші експерти.

Основним завданням колегіального дорадчого органу  є  професійне  вирішення питань дослідження,  охорони,  реставрації, відтворення об'єктів культурної спадщини,  збереження традиційного характеру середовища населених місць шляхом опрацювання висновків, рішень, рекомендацій і пропозицій для   органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.  Рішення про створення Ради виконком прийняв  7 квітня.