Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

50 тролейбусів білоруського виробництва вже працюють на міських маршрутах

21.04.2021
50 тролейбусів білоруського виробництва  вже працюють на  міських маршрутах

 

Всі  50 тролейбусів виробництва «Белкоммунмаш»  вже вийшли на  лінії громадського транспорту.  Останній зі всієї партії тролейбусів Житомир отримав 2 квітня, а 16 квітня був підписаний  акт остаточної передачі,  говорить  Сергій Лазарєв, в. о. начальника житомирського ТТУ.  Розповідає, у водіїв гарні враження від кермування, адже нові тролейбусі ефективні та прості в експлуатації, безшумні, зручні для пасажирів та водія.

Нові одиниці  електротранспорту оснащені пандусами,  функцією автономного ходу на випадок об'їзду аварійних ділянок, зарядкою USB для гаджетів, електронною інформаційною системою та ін.    Серед переваг -   безпечність для пасажирів, економність та зручність для маломобільних груп населення.

Вартість одного тролейбуса – 187 800 євро.

На сьогодні  щоденно на  лінії  виходить 81 тролейбус,  більша частина з них – нові.

 Рухомий склад надходив у місто партіями, перша з яких  прибула в останні дні  червня  минулого року. 

Кардинальне оновлення рухомого складу тролейбусного парку  підприємства здійснюється в рамках  співпраці з  ЄБРР.  Загальна вартість проєкту «Модернізація тролейбусного парку КП «ЖТТУ»  становить 12 млн євро, з яких 2 млн - грантових коштів. Проєкт включає закупівлю тролейбусів,  будівництво лінії на Мальованку та будівництво нового  мийного комплексу.