Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Сергій Кондратюк: «Власники приватних автоцистерн повинні зрозуміти, чому тариф виріс. Нечистоти у 20 разів перевищують граничну норму!»

07.05.2021
Сергій Кондратюк:  «Власники приватних автоцистерн повинні зрозуміти, чому тариф виріс. Нечистоти у 20 разів перевищують граничну норму!»

Приватні асенізатори відмовляються від підписання нового договору з житомирським водоканалом, аргументуючи своє рішення підняттям ціни на злив рідких побутових відходів з автоцистерн, що обслуговують приватний сектор.

Якість стічних вод, що скидаються в центральну систему водовідведення, контролюється водоканалом. КП керується порядком, визначеним  наказом Міністерства регіонального розвитку №316 «Порядок проведення розрахунку стічних вод в Україні».  

 «Під час останніх замірів, проведених комунальним підприємством, було встановлено перевищення граничної допустимої концентрації стічних вод у 20 разів», - каже заступник міського голови Сергій Кондратюк.

я система працює в центральне водовідведення міста, і житомиряни платять за перекачування  та переробку стічних вод,  які впадають  потім в річку Тетерів. Маємо розуміти: 20-разове перевищення допустимих граничних норм концентрації означає, що водоканал повинен у більшій кількості витрачати й електричної енергії для того, щоб  у нашу річку потрапляла чиста вода», -  пояснює Сергій Кондратюк.

 А тому на зустрічі з  власниками  автоцистерн  було вирішено  укласти тимчасові додаткові угоди. Якщо водоканал виставляв рахунки за  1 м3 - 15 грн, то тимчасовий тариф  - 45 грн.

«Множення на 20 унеможливлює роботу приватних асенізаторів. Тому дійшли згоди про визначення не 20-кратного розміру перерахунку тарифів, а трикратного», -  резюмує Сергій Кондратюк.