Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир - перше місто в Україні, де реалізовуватимуть пілотний проєкт «Адмінсервіс Ветеран»

09.06.2021
Житомир -  перше  місто  в Україні,  де  реалізовуватимуть  пілотний проєкт «Адмінсервіс Ветеран»

Старт спільного проєкту Житомирської міської ради та Мінветеранів  дасть можливість ветеранам, родинам загиблих захисників швидко та ефективно отримувати послуги.  Йдеться про реалізацію першого в Україні пілотного проєкту «Адмінсервіс Ветеран», що має на меті покращити якість обслуговування захисників України. 

Після підписання меморандуму  міністерка  у справах ветеранів війни  Юлія Лапутіна  побачила, як у Житомирі працює Прозорий.  Тепер тут  адмінпослуги ветеранам та сім’ям загиблих надаватимуть фахівці  Житомирської міської ради та Міністерства у справах ветеранів.

Міністерка каже: це - гарний приклад  комунікації між місцевою владою та військовими ветеранами. «Досвід  Житомира ми будемо масштабувати. Коли ветеран  має змогу звернутися до окремої посадової особи, яка займається виключно ветеранськими  питаннями  -  це дуже важливо», - підкреслює посадовиця.

Звернення  за консультацією до фахівця щодо отримання пільг та соціальних гарантій, передбаченими законодавством,  можуть стосуватися різних видів  компенсації, отримання послуг соціально-психологічної та фізичної реабілітації, соціально-професійної адаптації до мирного життя, санаторно-курортного лікування, реалізації  житлових програм для  ветеранів та ін.

Ветеран має відчувати підтримку громади, особливо в умовах військової загрози. «Житомир – один з найкращих міст, бо в 2014 році  ваші військові пішли на передову.  І саме громада підтримала їх, коли ще не було сталої системи управління військами, логістики, доставки їжі та спорядження.  Ваше місто  відправляло допомогу військовим»,  - каже  міністерка.

Окрім того, у Прозорому здійснює прийом  і представник Центру допомоги учасникам АТО /ООС та членам їх сімей. Зі слів Ольги Юрченко, директорки центру соціальних служб, за два місяці роботи  фахівцем  було  опрацьовано 214 звернень від учасників АТО.  « Це консультування і підтримка не тільки в межах місцевих програм, а й  державних.  Тобто  комплексна допомога  та  консультування…», - каже Ольга Юрченко.

На сьогодні у Житомирі на обліку перебуває  близько 4 тис. учасників АТО\ООС,  з них 93 сім’ї загиблих внаслідок війни, 3375 учасника бойових дій та 456 осіб з інвалідністю внаслідок війни. 23 захисники у нашому місті  мають статус Героя України або Народного Героя України.