Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі на капремонт ліфтів можна отримати компенсацію з місцевого бюджету

19.07.2021
У  Житомирі на капремонт ліфтів можна отримати компенсацію  з місцевого бюджету

ОСББ та управляючі компанії можуть скористатися правом отримати фінансову допомогу з місцевого бюджету на капремонт ліфтів у багатоповерхових будинках.  Для цього закладаються  кошти на співфінансування. Цьогоріч передбачено  1,5 млн  грн. 

До 30 червня управління житлового господарства міської ради приймало заявки.  Всього їх подано 17 на  загальну суму  2 млн 382 тис.

28 липня о 10:00 конкурсна комісія визначатиме переможця. Андрій Гуменюк, начальник управління житлового господарства міської ради, розповідає, як  це  відбувається:

«Представник ОСББ  чи управителя  надає  у закритому конверті свою цінову пропозицію на зведений кошторис та довідку з банку про наявність коштів для погашення частини коштом власників квартир.

 Для того, аби всі учасники конкурсу були в рівних умовах, розроблено механізм розрахунку,  після чого формується відповідний рейтинг на основі дольової участі співвласників багатоквартирного будинку в розрахунку на 1 кв. м. від загальної площі квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку чи окремого під’їзду».

Один будинок може мати декілька ліфтів. Так, у 2020 році у 10 багатоповерхових будинках капітально відремонтували 24 ліфти. Тоді використано було 771 тис. грн бюджетних коштів при передбаченому 1 млн грн.

Порядком визначено, що  учасники конкурсу мають право на повторну участь. В управлінні житлового господарства пояснюють чому:

«При складанні дефектного акту голова ОСББ чи управитель керуються необхідністю у проведенні капітального ремонту, вартістю робіт та наявними зібраними коштами. Тобто на одному конкурсі  провели заміну, умовно, двигуна,  а на наступному  - канатів. Зауважую,  що ліфт - це об'єкт підвищеної небезпеки. Виробники вузлів та деталей надають гарантію в середньому на пів року.  За інтенсивної експлуатації ліфта деталі зношуються і потребують постійного оновлення».

Чи ліфт вичерпав свій ресурс і потребує повністю капітального ремонту або повної заміни, визначає експертна оцінка технічного стану ліфта, яка проводиться після 25 років з дня виробництва. У Житомирі приблизно 1070 ліфтів,   більшість з них  експлуатуються вже понад 25 років.

Нагадаємо,  що  з  2019 року приміщення загального користування є спільним майном  співвласників багатоквартирного будинку.  Житомирська міська рада надає можливість отримати фінансову підтримку, тому в управлінні житлового господарства закликають представників багатоквартирних будинків активніше брати участь у конкурсах.

Зазначимо також, що до 14 серпня управління  проводить прийом заявок  на участь у конкурсі на проведення капремонту у багатоквартирних будинках на умовах співфінансування.