Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі стартує проєкт покращення якості медико-соціальної допомоги у сфері психічного здоров’я

16.09.2021
У Житомирі стартує проєкт покращення якості медико-соціальної допомоги у сфері психічного здоров’я

У Житомирі стартує проєкт покращення якості медико-соціальної допомоги у сфері психічного здоров’я, котрий направлений насамперед на подальшу роботу з ветеранами та учасниками бойових дій на Сході країни.

«Аби виграти  цю битву - повернення до життя після війни, нам не достатньо тільки місцевого ресурсу і знань, сьогодні кожен другий ветеран, учасник бойових дій потребує психологічної підтримки та реабілітації. Спільний проєкт покликаний не просто навчити фахівців працювати з посттравматичним синдромом, а й налагодити діалог у самому соціумі», - сказав Сергій Сухомлин під час зустрічі із  Генеральним Консулом Республіки Польща у м. Вінниці Дамяном Цярціньскі та координатором тренінгу Себастьяном Хмелінським.

Замовником проєкту є Міністерство закордонних справ Республіки Польща. Проєкт передбачає навчання у сфері кризового втручання для спеціалістів у галузі психічного здоров’я – психологів, лікарів, терапевтів, соціальних працівників. Перший онлайн тренінг пройде вже 25 вересня.

Навчальну програму опановуватимуть 20 фахівців, які представлятимуть органи місцевого самоврядування, державі установи у тому числі: освітні, медичні заклади, військові установи, правоохоронні органи та громадські об’єднання. До роботи залучать і військових психологів.

Довідково: 93 сім’ї загиблих і померлих від поранень учасників АТО/ООС перебуваються на обліку у Центрі соціальних служб, 62 загиблих та 31 сім’я, де учасник АТО помер внаслідок захисту Батьківщини. Крім того, на обліку департаменту соціальної політики та Центру соціальної роботи з учасниками АТО/ООС, внутрішньо переміщеними особами та їх сім’ями, сім’ями загиблих при виконанні службових обов’язків» перебуває майже 500 учасників бойових дій, які мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни.