Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Олександру Петраківському присвоїли звання «Почесний громадянин міста Житомира» (посмертно)

23.09.2021
Олександру  Петраківському  присвоїли звання «Почесний громадянин міста Житомира» (посмертно)

«За захист суверенітету та територіальної цілісності України, надзвичайну самопожертву при виконанні службових обов’язків» полковнику військової частини А0105 розвідувального управління штабу Командування Сухопутних військ Збройних сил України Олександру Петраківському  присвоїли звання «Почесний громадянин міста Житомира» (посмертно).

Таке рішення прийняли депутати під час одинадцятої сесії Житомирської міської ради.  

Як повідомлялося раніше,  з початком антитерористичної операції на сході України капітан Петраківський очолював розвідувальну групу спеціального призначення. У ході бою Олександр Петраківський отримав важке поранення голови, оскільки віддав підлеглому свій кевларовий шолом, чим врятував йому життя.

Зазначимо також, що сьогоднішнім рішенням сесії міської ради внесено зміни до Положення про звання «Почесний громадянин міста Житомира». Зміни стосуються  одноразової грошової виплати. Тепер у разі смерті почесного громадянина Житомира чи у випадку, коли таке звання присвоюється посмертно -  одноразову соціальну допомогу мають право отримати його неповнолітні діти, і таке право зберігається за ними до досягнення повноліття.

Нагадаємо, що  сума допомоги складає 10 мінімальних заробітних плат станом на 01 січня поточного року,  вона не оподатковується  та  щорічно приурочується до Дня міста.