Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Космічні та спортивні: у Житомирі понад 2 тисячі бігунів взяли участь у напівмарафоні

26.09.2021
Космічні та спортивні: у Житомирі понад  2 тисячі бігунів взяли участь у напівмарафоні

Біжать усі!!! Різні дистанції для дорослих та дітей. Вперше – забіг скандинавською ходьбою. А ще -  спортивне містечко та розваги… Це вже шостий «НОВА ПОШТА Космічний напівмарафон» у Житомирі.  Спортивне дійство зібрало  понад 2 тисячі бігунів,  дітей з-поміж них – 700.

Ті, хто вирішив подолати дистанцію 21 км, стартують першими. Найдовшу відстань зголосилися пробігти 220 спортсменів. У цьому забігу бере участь   один  із топових  триатлоністів,  житомирянин Єгор Мартиненко. Таку серйозну дистанцію обрав  і Вадим Зайцев з Житомира. Він вперше бере участь у космічному напівмарафоні. «Я займаюся  любительським бігом. На серйозну підготовку не вистачало часу, та  хочу пробігти менш як  за дві години. В 30 років хочеться чогось цікавого».

 Віталій Чуян приїхав з Києва, на космічному напівмарафоні він не новачок: у 2019 році його результат був 1 год 28 хв.  «Я намагаюся вийти на професійний рівень. Тиждень тому у мене був результат – 1год23 хв. Сподіваюся, що  сьогодні зможу  21 км  пробігти за 1 год. 21 хв. А ще з такою  групою  підтримки: мама, тітка товариш, брат…».

Житомирянин Денис Мадай обрав дистанцію 10 км. Три місяці  Денис щоранку  на стадіоні  готувався до змагань. «Цей марафон є першим для мене.  У мене починається нове життя. Я багато чого залишаю позаду, тому вирішив це пов’язати з  космічним напівмарафоном».

Лев Валов та Наталія Гіренко  з Кривого Рогу біжать, «бо не можуть не бігти». Кажуть, біг  - це частинка  їхнього життя.

Леся Носкова вболіває за свою дочку Діану Пертрук.  Діана вперше бере участь у космічному напівмарафоні. Раніше займалася триатлоном, зараз – бігом. Мама каже, час для Діани не важливий: вона просто біжить для себе.

А  8-річний  Броніслав Ракович  тримає в руках веселий плакат.  Разом із собачкою М’ятою вони підтримують маму, яка біжить 21 км.

Найстарші серед бігунів -  72-річні Микола Плюйко та Микола Величко з Києва.  Вони долатимуть дистанцію 21 км.   А  найменший – Денис Блощинський: йому  1 рік і 1 місяць. Денис підкорюватиме 100 м.

Цьогоріч вперше на космічний напівмарафон зареєструвалися спортсмени та любителі скандинавської ходьби.  Борис Якубишин – один із тих, хто за допомогою спеціальних палиць долатиме  1 км. «З палками цікавіше, - посміхається Борис. -  Працює все тіло і м’язи. Я з палками швидше ходжу, ніж бігаю. 5 км я проходжу за 35 хв. А сьогодні намагатимуся кілометр пройти за 10 хв. Але це  ж перша участь у напівмарафоні та й дистанція  незвична: у нас  зазвичай 5 чи 10 км. Тому, побачимо, який буде результат».

НОВА ПОШТА Комічний напівмарафон об’єднав не тільки житомирян: учасниками стали гості з 54-ох українських міст, а також з  Молодови, Азербайджану та США.

Космічні, спортивні та щасливі – ось що об’єднує різних людей, у кожного з яких – своя мотивація та обрана дистанція…