Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирі тариф на опалення для населення не зросте

01.10.2021
У Житомирі тариф на опалення для населення не зросте

Вчора  під час Конгресу місцевих та регіональних влад  у Києві був підписаний меморандум між Урядом та органами місцевого самоврядування  про непідняття тарифів для населення.  

«Це важливо в першу чергу для людей, щоб вони були впевненими, що ціна на опалення не зросте, адже ця  цифра у платіжці  -  найбільша» - каже Сергій Сухомлин.

«Всі ми знаємо, що комерційна ціна на газ становить вже 30 тис грн. за тисячу кубів. Держава зафіксувала для населення ціну на газ для  теплокомуненерго на рівні  7 тис 400.  Різниця з комерційною ціною велика.  Це дасть змогу пройти опалювальний сезон без підняття тарифу», - зауважує міський голова.

Однак  меморандум   повністю не компенсує збитки для  місцевих бюджетів.

Тариф залишиться на рівні минулого року. Частково держава  планує компенсувати  різницю  в тарифах  на тепло, пов’язану з вартістю газу.

Інша сторона питання -  газ для бюджетних установ. « Ще станом на  на поза вчора Нафтогаз не був  готовий  давати фіксовану ціну. Говорили про різні ціни. Та після  втручання  Офіса Президента Нафтогаз зафіксував ціну на рівні 13600 без ПДВ.  Це у два рази вище, ніж минулого року, але ціна є  нижчою за  ринкову», - каже Сергій Сухомлин.

  Та питання економії  для місцевого бюджету стоятиме гостро, оскільки  це десятки мільйонів гривень: «Порахуйте 7 – 8 тис. різниці – це 90-100 млн втрат для місцевого бюджету…Найближчим часом ми запустимо ТЕЦ, яка частково нівелює цю різницю, і комунальне підприємство зможе заробити обігові кошт».

Розблокування   арештованих   рахунків   56 підприємств  в Україні є  важливим  пунктом  Меморандуму.  Рахунок  «Житомиртеплокомуненерго» не заблоковано.  Не менш важливим є й те, що у договорах  Нафтогазу  більше не буде норми, за якою наш бюджет та  ТКЕ повинно було робити передплату чи давати банківську гарантію, бо це – додаткове навантаження на  бюджет.

«Люди  ж наперед за опалення не платять.  Прибрали також норму про списання коштів з рахунків теплопостачальних підприємств за газ. Списання залишилося на рівні платежів населення. Якщо населення буде розраховуватися на рівні 70 %, то 70% на газ ми перераховуватимемо Нафтогазу», - зазначає Сергій Сухомлин.