Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Кожна людина може врятувати чиєсь життя: у Житомирі відбулася акція до Всесвітнього дня реанімації серця

16.10.2021
Кожна людина може врятувати чиєсь життя: у Житомирі відбулася акція  до Всесвітнього дня реанімації серця

Житомирянам розповіли, як надавати невідкладну медичну допомогу. Акцію присвячено Всесвітньому дню реанімації серця. ЇЇ мета: ознайомити немедичних працівників з елементами проведення базової серцево-легеневої реанімації.

Оглядати хворого, визначати раптову зупинку серця, викликати бригаду медичної допомоги,  а також правильно робити серцево-легеневу реанімацію навчали викладачі та студенти  Житомирського медичного інституту, а також волонтери Товариства Червоного Хреста. 

На спеціальних манекенах студенти-медики демонструють перехожим алгоритм реанімаційних заходів.

«Наприклад, людина, яка до цього почувалася добре, раптово втрачає свідомість і падає...", - моделює ситуацію викладачка Житомирського медичного інституту, лікарка - анестезіологиня Наталія Слінчак. -“Ви підходите і запитуєте:  “Ви мене чуєте?”.  Струснули плече і запитали ще раз: “Ви мене чуєте?».  Нахиляєтесь над ротом і, дивлячись на грудну клітку або поклавши на неї руки, 10 секунд перевіряєте чи людина дихає. Якщо є навички, можна одночасно перевірити пульс на шиї (на сонній артерії). Якщо дихання відсутнє або порушене - якомога швидше, зателефонувавши 103,  викликаєте швидку. Терміново розпочинаєте непрямий масаж серця. Для цього ставимо руки «в замок» в нижній половині грудної клітки та робимо компресії глибиною  5-6 сантиметрів  з частотою 100-120 натискань за хвилину. Через дві хвилини треба зупинитися і помінятися з кимось, бо робити масаж серця стає фізично важко і  він вже не буде  таким ефективним. Продовжувати непрямий масаж серця необхідно до прибуття бригади екстреної медичної допомоги..» 

За словами фахівців, 90% випадків раптової зупинки серця в країнах Європи стається не в стаціонарі, а саме  поза межами лікарні, і  на те, щоб повернути людину до життя є не більше 5-7 хвилин.  Саме тому кожен має знати як діяти при такій ситуації, аби не запанікувати та допомогти…