Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Коли ангіографічне відділення запрацює «на повну», ви зможете рятувати тисячі життів на рік, - Борис Тодуров

03.11.2021
Коли ангіографічне відділення запрацює «на повну», ви зможете рятувати тисячі життів на рік, - Борис Тодуров

Кардіологи міського центру ішемічної хвороби та некоронарогенних захворювань серця упродовж року проходили стажування в Інституті серця. Куратором житомирських медиків був директор інституту, заслужений лікар  України, професор Борис Тодуров.

«Коли стається інфаркт є дві «золоті» години, що називаються «терапевтичним вікном», коли артерія закрилась  і міокард ще не загинув... Якщо  в цей час поставити стент та відкрити артерію - то міокард відновлюється повністю ніякого рубця і наслідків не буде ., - розповідає професор Борис Тодуров.- Ми беремо на себе підготовку кадрів, якщо буде якийсь випадок, ми  можемо прислати наших завідувачів, спеціалістів - анестезіологів для підтримки операції та робити це на вашій базі, якщо пацієнт у важкому стані. Також беремо на себе обов’язок забирати важких хворих поза чергою. Така співпраця буде корисною, у першу чергу, для наших пацієнтів».

За тиждень у режимі тестування проведено 12 коронарографій та 3 стентування.

«Борисе Михайловичу, ви дали надію всім, підтримали колектив, вони реально «загорілись» цією справою. Багато хто говорив: у  нас є вже ангіограф в області, навіщо ще один. Але я розумію, що це було правильне рішення, адже в Україні за рік від серцево - судинних захворювань помирає понад 400 тисяч людей. У Житомирі  за 9 місяців цього року смертність від хвороб системи кровообігу збільшилася на 17% у порівнянні з минулорічним періодом, -  сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Довідково:

Рішення про виділення коштів з місцевого бюджету на придбання ангіографу для комунального підприємства «Лікарня № 2 ім. В.П.Павлусенка» Житомирської міської ради було прийнято на початку 2020 року. Після перемовин з банківськими установами у жовтні 2020 року був укладений договір фінансового лізингу на придбання ангіографічного обладнання.

Придбано інтервенційну ангіографічну систему японського виробництва Alphenix Core+  (CANON MEDICAL SYSTEMS CORPORATION).

Загальна вартість  обладнання  становить  27,7 млн грн.

Ангіограф дає змогу проводити візуалізацію судин, що має вирішальне значення для проведення диференційної діагностики судинної патології для визначення тактики лікування (хірургічної або консервативної).

Мета ангіографічного відділення - надання допомоги хворим на інфаркт міокарду (що сприятиме зменшенню рівня смертності від цієї хвороби), проведення планових втручань на судинах серця, а також лікування захворювань інших судин.