Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

11 листопада – день пам’яті Героя Олександра Оцабери

11.11.2021
 11 листопада – день пам’яті Героя Олександра Оцабери

Оцабера Олександр Аркадійович народився 23 липня 1989 року в селі Гурівці Козятинського району Вінницької області. Закінчив місцеву школу.

У липні 2014 року Олександр отримав повістку з військкомату. Нетривале навчання на полігоні - і на фронт,  в гарячі на той час точки війни. Перше бойове хрещення отримав у Попасній. Потім жорстокі бої в Нікішиному. Далі - Дебальцевський котел, де разом із побратимами до останнього тримав оборону. Олександр воював у складі 128-ї гірсько-піхотної бригади. Був розвідником, замкомандира відділення з позивним «Десант». На його рахунку багато успішних операцій.

 23 грудня 2014 Олександр Оцабера зазнав важкого поранення в праве плече. Один осколок лікарі видалили, а другий так і залишився назавжди в його тілі. Трохи підлікувавшись і пройшовши курс реабілітації, 27 січня 2015 року Олександр знову повернувся на передову. Але незабаром, в березні, його демобілізували За заслуги перед Батьківщиною нагородили медаллю «Захиснику Вітчизни».

11 грудня  2015 року  Олександр підписав контракт із ЗСУ і повернувся до війська. Службу проходив у 199-му навчальному центрі ДШВ при 95-ій окремій десантно-штурмовій  бригаді. Він був інструктором із вогнево-тактичної підготовки.

Олександр Аркадійович Оцабера загинув під час розвідувальної операції, підірвавшись на фугасі, близько 7:00 ранку 11 листопада 2016 р. поблизу Торецька (Дзержинськ) у Донецькій області. Йому було 27 років.

Герої  не вмирають!