Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Житомир поділиться досвідом реалізації енергетичної політики на І-му Форумі учасників Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні

24.11.2021
25 листопада 2021 року у Києві відбудеться І Форум учасників Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні. Організатором заходу є Національний офіс ЄЕВ – Асоціація «Енергоефективні міста України». Участь у заході візьмуть представники Посольства Швейцарської Конфедерації в Україні, Швейцарського бюро співробітництва, Представництва ЄС в Україні, Міністерства розвитку громад і територій (національний координатор ЄЕВ), Держенергоефективності, міжнародних донорських та фінансових організацій, а також громад-учасниць ЄЕВ та зацікавлених міст. Також в рамках заходу заплановано проведення панельних дискусій щодо довгострокового енергетичного планування у містах та інвестицій в енергоефективність.
 
Метою заходу є обмін досвідом, популяризація участі у ЄЕВ на регіональному та національному рівнях, ознайомлення із результатами роботи щодо формування Національної програми ЄЕВ в Україні та налагодження ефективної комунікації між усіма зацікавленими сторонами.
 
Досвід Житомира на заході представлятиме перша заступниця міського голови Світлана Ольшанська.
З програмою заходу можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3l4mf8o.
 
Довідка
Житомир розпочав шлях до отримання Європейської Енергетичної Відзнаки у 2015 році після підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Державним секретаріатом з економічних питань Швейцарської Конфедерації та Міністерством розвитку громад та територій України щодо реалізації у місті спільного проєкту з енергоефективності. Документ передбачав технічну і фінансову підтримку модернізації системи теплопостачання міста, підвищення інституційної спроможності КП «Житомиртеплокомуненерго» та виконавчих органів міської ради, підтримку системи муніципального енергетичного менеджменту і сертифікація системи управління відповідно до критеріїв Європейської Енергетичної Відзнаки.
За результатами проведеного міжнародного аудиту заходів Муніципального енергетичного плану у грудні 2018 році Житомир отримав Європейську Енергетичну Відзнаку.