Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

25 листопада – день пам’яті Героя Максима Перепелиці

25.11.2021
 25 листопада – день пам’яті Героя Максима Перепелиці
Перепелиця Максим Олегович народився у місті Житомирі та проживав тут до трьох років. Потім Родина переїхала на батьківщину батька до с. Давидівка Володар-Волинського району (нині Хорошівський р-н) Житомирської області.
 
У 1996 році Максим пішов до першого класу місцевої загальноосвітньої школи.  11 класів Максим  закінчував у  Грушківській загальноосвітній школі. Цікавився  інженерними технологіями, багато читав, зробив підбірку  вирізок з газет з описом конструювання корабля.
 
Після року навчання у  Житомирському технологічному коледжі Київського національного університету будівництва і архітектури Максим був призваний до  проходження строкової служби. Після закінчення строку, проаналізувавши отриманий досвід у Деснянському навчальному центрі, юнак вирішив продовжити  службу у лавах Збройних сил України. Був підписаний 3-річний військовий контракт, і розпочалася служба у 30-й механізованій бригаді у м. Новоград-Волинському.
 
У  період Революції гідності Максим бере активну участь в акціях на Майдані у Києві. А з початком військової агресії Російської Федерації підписує контракт з 95-ю окремою десантно-штурмовою  бригадою, а згодом служить у 13-му окремому десантно-штурмовому батальйоні. На посаді молодшого сержанта Максим командував відділенням. На місці основної дислокації навчав новобранців усім тонкощам військової справи.
 
Загинув Максим Олегович Перепелиця 25 листопада 2017 року поблизу Верхньоторецького на Донеччині, рятуючи життя свого побратима.
                                        
Герої не вмирають!