Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У міській раді представили світлини з ліквідації аварії на ЧАЕС

13.12.2021
У міській раді представили світлини з ліквідації аварії на ЧАЕС

 «Чорнобиль  86».  Виставка світлин з ліквідації аварії на ЧАЕС  відкрилася у  міській раді.  На  фото – жителі  Житомирщини під час виконання завдань у Чорнобилі. Вони локалізовують аварію на 4–му блоці, очищують територію на станції, вивозять заражений ґрунт із міста, визначають рівень зараженості території, працюють на покрівлі атомної станції, проводять радіаційну розвідку, евакуюють людей, контролюють  рівень  зараженості  об’єктів  та ін.

40-річний Володимир Антоненко був тоді заступником командира третього батальйону хімічного захисту. «З 30 квітня 25 бригада хімічного захисту призвала за сутки 4 000 осіб і рушила в бік Чорнобиля.  Наш батальйонназивав себе «батальйоном смертників».  Знаєте, чому? Солдати готували  спеціальну суміш для дезактивації. Після кожного викиду ми йшли на реактор і  обробляли приміщення станції та навколишніх будівель. Виміряли радіаційні поля… Молодший лейтенант Артеменко весь обпікся, бо вирвало трубу. Але він  встиг зробити все, що потрібно. Молодший сержант Кревего  заліз під станцію,  його викинуло ударом звідти,  у нього обгоріли руки. А він знову пішов під станцію. Уявляєте, який героїзм простих солдатів…», - розповідає  ліквідатор.

На  деяких  світлинах  - житомирянин Анатолій Левкович зі своїми колегами.  Він  був  серед перших, хто організовував інженерні роботи в зоні аварії на ЧАЕС.  Раніше ми розповідали про героїзм цієї людини, яка,  отримавши  максимально допустиму дозу опромінення, не полишила зону і продовжувала боротися проти «невидимого ворога».

Виставку приурочили до  14 грудня - Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.