Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Житомирській громаді вшановують ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

14.12.2021
У Житомирській громаді вшановують ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

У Житомирі пройшли заходи з вшанування подвигу ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

 «Ми всі добре пам’ятаємо 86 рік… І сьогодні ми вшановуємо ліквідаторів Чорнобильської аварії, ці люди зберегли Україну і весь світ від масштабної катастрофи. Ми маємо завжди пам’ятати та вшановувати героїв цієї події», - сказав секретар міської ради Віктор Клімінський.

Сьогодні квіти покладали до меморіальної дошки пам’яті Міністра України у справах захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Г.О.Готовчиця, до меморіального пам’ятника працівникам органів внутрішніх справ – жертвам  Чорнобиля, до пам’ятного знаку «Чорна біль» та пам’ятного знаку «Пожежним, що врятували світ». Пам'ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання.

Довідка: 14 грудня в Україні визначено  Днем вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС –  людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.