Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Міський голова зустрівся з керівництвом Українського культурного фонду

16.12.2021
Міський голова зустрівся з керівництвом Українського культурного фонду

Житомир у цьому році взяв участь у грантовій програмі «Культурні столиці України» у статусі «Велика культурна столиця 2022», яка запроваджена Українським культурним фондом. У лоті серед 28 учасників Житомир наразі посідає четверте місце.

«У нашого міста дійсно є потужний культурний ініціативний потенціал. Цьогоріч ми поступились лише Києву, Львову та Харкову. Для нас це була, свого роду, проба пера. Ми переконались, що все відбувається прозоро і у нас була абсолютна довіра до експертів. Зазвичай, коли виділялись кошти на культуру, — це були цільові кошти. Іноді ініціатива, яка дійсно може створити новий сучасний продукт чи навпаки підсвітити історію, не мала шансу отримати таке фінансування», - каже міський голова Сергій Сухомлин.

«Ми готові підтримати ініціативи мешканців громади через грантові програми на 2023 рік. Якщо навіть буде 400-500 поданих проєктів, ми підтримаємо 100 проєктів. Тож  створюйте більше культурних активностей і чекаємо на проєкти», - зазначив виконавчий директор Українського культурного фонду Владислав Берковський.

«Наш кінотеатр «Жовтень» може перетворитись на сучасний артпростір з виставковими залами та можливостями для усіх охочих талановитих містян відкрити себе. І такі події, як виставка картин всесвітньо відомого маестро Івана Марчука, що нещодавно відбулась у Житомирі, зможуть стати більш масштабними. Наша «Водонапірна вежа» теж може отримати нове дихання завдяки підтримці німецького фонду GIZ. Такі заходи, як от Корольов Авіа Фест, майбутній Фестиваль Ріхтера та інші, — це перші кроки, якими ми, як місто, можемо приваблювати туристів з усієї України та з-за кордону», - резюмує Сергій Сухомлин.

Міський голова закликав мешканців Житомирської громади брати участь в програмах Українського культурного фонду. Та подавати культурно-освітні проєкти на 2023 рік для впровадження нових сучасних інноваційних культурних напрямків в організації масових заходів у Житомирській громаді.