Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

Працівники водоканалу продовжують ліквідовувати аварію на каналізаційному колекторі

05.01.2022
Працівники водоканалу  продовжують ліквідовувати аварію на каналізаційному  колекторі

Працівники КП «Житомирводоканал» третю добу продовжують ремонтні роботи на каналізаційному колекторі (перехрестя вул. Перемоги - вул. Домбровського).

Аварія сталася в ніч з 2-го на 3-тє січня.  Каналізаційний напірний  колектор від КНС «Короленка» діаметром 500 мм зазнав  руйнації. Наявність інших інженерних комунікацій ускладнює  ліквідацію аварійної ситуації.

«Трубопровід чавунний, напірний. Відбулася поздовжня тріщина. Тут є багато прихованих нюансів: ми вирізаємо те, що бачимо.  Після виконання робіт  включаються насоси  й під тиском виявляються нові тріщини.  Змушені знову обрізати трубу та виконувати роботи заново.  Це ускладнює процес ліквідації  аварії та потребує додаткового часу", - говорить технічний директор водоканалу Сергій Єрьомін.

Те, що аварія сталася на перехресті вулиць, спричинило дискомфорт  під’їзду  спецтранспорту  та  вивезення  землі.

Ще один момент: ліквідаційні роботи ускладнилися проляганням інших інженерних комунікацій, а саме – газопроводу.  На схему комунікацій АТ «Житомиргаз» газова мережа нанесена не була. Унаслідок її пошкодження  проводилися роботи з усунення витоків газу. Тому проведення  робіт  на цей період було призупинено.

«Бригади змінилися, бо  працівники стомлені та  змоклі.  Вирізали трубу, зачеканили…», - продовжує Сергій Єрьомін.

Щоденно  задіяно 5 одиниць спецтехніки:  два екскаватори, аварійна, два самоскиди, а також 12 працівників водоканалу. Роботи з ліквідації не припиняються ні вдень ні вночі. Працівники намагаються  роботи з ліквідації аварії на колекторі завершити сьогодні.

Зазначимо, що колектор діаметром 500 мм знаходиться в незадовільному технічному стані через тривалий термін експлуатації. Залежно від місця трубопровід залягає на глибині 2 – 3 м.

На час проведення робіт з відновлення цілісності напірного колектору рух електротранспорту до мікрорайону Богунія обмежено.