Офіційний веб-сайт Житомирської міської ради

У Домі української культури щедрувальники ловили Меланку та водили Козу

13.01.2022
У Домі української культури щедрувальники  ловили Меланку та водили Козу

У Домі української культури звучали щедрівки. Театралізоване дійство із Козою та Меланкою влаштували вихованці дитячої театральної студії «ВІЗАВІ», що діє при Житомирській  обласній універсальній науковій бібліотеці  імені Олега Ольжича .

 «На сьогодні  театральну студію  відвідує 11  вихованців, віком   від 8-ми до 12-ти років.  Діти  цікавляться   театром.  А коли опрацьовуємо з ними сценарій,  дізнаються, навіщо водять Козу та хто така Меланка. Поєднання театру  та українських старовинних традицій дає гарний пізнавальний результат», -  говорить керівниця театральної студії Оксана Рогуцька.

13 січня українці  святкують Щедрий вечір, або свято Меланки. Святкування Щедрого вечора походить від стародавнього, ймовірно, дохристиянського звичаю. За християнським календарем — це також день преподобної Меланії Римлянки (Меланки, Маланки). У народній традиції обидва свята об'єдналися. Щедрим   вечір називається завдяки головній страві — щедрій куті. Наші предки вважали, що щедрий новорічний стіл забезпечує  достаток і добробут на весь рік.